editör olmak isteyenlere 3 adımda tavsiye mektubu

1. görünürde "editör olmak sikimde değil" modunda takılın. ama bir yandan da çok sağlam yazın. "önemli olağn yazmak bir kereğ hıhhh editör olmak nedir ki yağ" ilkeniz olsun. böylece gerçekte içten içe gizli duygularla editör olmak için iç geçirdiğiniz hemen algılanacak editör olma yolu açılacaktır.

2. admine, moderatörlere, editörlere, sürekli hata bildirimi, yanlış başlık ya da entry uyarısı gönderin. sık sık mesaj atarak hayatı zindan edin. böylece sözlüğü önemseyen sahiplenen yanınız admin ve diğerlerinin gözünden kaçmayacaktır. hatta hatayı siz yapın ve düzeltme işini gözlerine soka soka ama tatlı bir dille admine ya da modlara yıkın; aynen aynen devam devam.

3. oturun hiç bir şey yapmayın. sizde ışık varsa kafanız basıyorsa editörlük gelir sizi bulur, keyfinize bakın; canınız istediği gibi yazın. hatta keyif sigarası yakın.
3 günlük değil de süreklilik sağlamak, yazmak, desteklemek, paylaşmak, katkı sağlamaktan çekinmemek, çirkef olmamak, koli değil de arkadaş edinmek, entry yazmayı öğrenmek, gündeme ait başlıklar açmak gibi davranışlar hem sizi editörlüğe yaklaştırır hem de okurlar tarafından beğeniler ve takdirler alırsınız. mutluluk içimizde. hani pembe panjurlu evimiz olacaktı.
götünüze rahat batmadıkça uzak durun, yok illa olacaksanız olun tabi canım. dediydi dersiniz. umarım heves kırmamışımdır.*
öncelikle sözlük kurallarından haberiniz olsun... bankaci işine bak bir entry değildir bunu öğren mesela...
admin ile yakın ilişkiler kurarak aldığın editörlüğü layıkıyla yapmaya çalış. 2 kere oldum 2 kere silindi neden diye sormadım bile dünyanın sonu değil...
bir entry silerken lütfet içine yaz neden sildiğini... ona göre önlemini alalım...