eğitim bir-sen'den ortaçağa davet

sendika dışında her türlü örgüte benzetilebilecek bu örgüt müsveddesi, sanki milli eğitim sisteminin tüm sorunları bitmiş gibi, akp faşizminin her okulu imam hatip okuluna çevirmesinden ve türbanı anaokuluna kadar sokmasından feyz ve gaz alarak volkanik bir patlama yapmıştır!

bu ortaçağ zihniyeti, "kız ve erkek öğrenciler için ayrı eğitim" önermekte ve istemektedir! zaten bitmiş olan tevhid-i tedrisat geleneğine ve seküler eğitime, son darbeyi indirecek kadar pervasız ve hayasızdırlar.
efendiler!
öğrencilerimiz aç, hocalarımız aç, veliler aç, herkes yoksulluk sınırında yaşıyor. devlet okullarının büyük bölümü rezil durumda. hizmetli kadrosundan memur ve öğretmen kadrolarına kadar herkes eksik! mekanlar ve sınıflar rezil durumda! kütüphaneler ve laboratuvarlar örümcek ağı bağlamış durumda. yemekhaneler dar, havasız ve kirli. öğrencilerin servis sorunları aileleri maddi açıdan çok zayıflatıyor. gösterilen dersler, üniversite eğitimi ve uluslararası rekabet için uygun ve yeterli değil. yetiştirilen bireyler, bugünkü dünyaya ve çağın koşullarına yakışır değil!

"e bu kadar sorundan oluşan bir bataklıkta boğulan dincileşmiş bir okul sisteminde, kızlar ile erkekleri ayırarak hangi sorunu çözmüş oluyorsunuz?" sorusunu, tüm eğitim bir-sen üyelerine ve yöneticilerine tüm içtenliğimizle yöneltmeli, eğer bu önerileri hayata geçirilirse, evlerimize geri dönüşsüz bir biçimde sokaklara çıkılarak cevabı verilmelidir...