enerji vampiri

heves kıran insan modelidir. uzak durabiliyorsanız uzak durun ya da siz de aynısını ona yapın.
nereden dişlediğini merak ettiğim vampir, başlıktaki tanımdan hasıl olan anlama göre enerjisiyle harekete geçirip çat diye hevesleri kursakta bırakıyor zaar, bilemedim. ama adı üstünde vampir abi bu devirde vampire bile güvenmeyeceksin.

bir de saatlerce vaaz veren modeli vardir. bir konu uzerine rahat iki saat araliksiz konusurlar ve sana hic soz hakki tanimazlar. konumlari vb sebeplerle kesemezsin de... lisansta bir hoca vardi, odasina girdi mi cikamazdim.
bu türler enerjinizi farkında olmadan sömürürler. bunu yaparken ustaca yanına acıma, suçluluk, korku, öfke, endişe gibi duyguları da ekler. enerji akımı devam ediyor da düşüncede kalıyorsa sürekli sürekli karşı tarafın bundan beslendiği, egosunu doldurduğu, mutlu olduğu anlatılır.

bu ilgi alaka kesildiğinde aksi bir şekilde karşı taraf enerjinin yokluğunu hissettiğini ve rollerin değişip diğerinin peşine düştüğü iddia edilir. kendisini, varlığını hatırlatarak eksik olan durumları eski günlerdeki gibi tamamlamaya çalışır. bunu da aynı şekilde ustaca, yüzeysel bir şekilde uygular. sebebi içgüdüsel olarak artık enerji akımının olmadığındandır. bilerek yaptığı bir şey değildir. ama yeniden beslenebilmek için kendini hatırlatma ihtiyacı duymuştur.

son yıllardaki ilişkilerin pek çoğunda vampirlik bağının olduğu yazıyor ve bu tarz tehlikeleri önlemek için ilişkilerdeki beklentileri orantılı şekilde tutmak gerektiği belirtilir.
dolayısıyla duygusal boşluk ve açlıkları doyurmadan aşık olunmaması tavsiye edilmektedir.