eşcinsel egosu

heteroseksüel'de de bulunan ancak başlık olarak yurdum eşcinsellerinin bir kısmına gark olduğu iddia edilebilecek olan, taşmalı, fışkırmalı, çağlayan misali akmalı benlik savurma şeysi.

normalleşma adı altında davranıp, zannettiği şeyi olamamanın ya da oldumdu da tam olamamamışım yahu olmanın hemcinslerimizde görülen kapris, tavır, trip, kontrolsüzlük ve yan sanayileri şeklinde vücud bulan şekil eylemsileridir. egosunu törpülemiş, yer yer terbiye etmiş, kontrol altına alma konusunda ustaca manevralar sergileyebilen bir eşcinsel pirzola kadar tatlıdır, yenir yenir.
açıklamada da bahsedildiği gibi sadece eşcinsellere özgü olmayıp, totalde bir şeyin eksikliği, kuyruk acısını yaşayan insan tipinin üzerinden atamadığı olaydır.

her birey egoisttir bence, bunun dozu az olur çok olur ama burada sözkonusu olan ''eşcinsel egosu''. sanal ortamda denk geldiğim güzel/kaslı bir vücuda sahip stereoid şişkini arkadaşlardaki magic mike havası, kafam pek çalışmayabilir/ağzım pek laf yapmayabilir ama ben seksiyim ona göre yani, bunu bil de gel tavrı. zayıf-twink tiplerdeki queen tribi ile kendilerini bir prenses, ayrıca zaman zaman lady gaga sanmaları sonucu ''ben seçilmem, seçerim!'' havaları. hele de beyaz slip donla, açmadığı yeri kalmayıp ''beni taşıyabilecek elit beyler arıyorum.'' kafası. kısacası ucuz.

şimdi burada diyebiliriz ki evet herkes her şey olmakta özgür, dilediğini isteyebilir ama öz eleştiri diye de bir şey var biraz dürüst olalım yani. nasıl birçok şişman insan kilosu yüzünden özgüveni az, içine kapalı olabiliyorsa zayıf-seksi ya da herhangi başka bir şey olmak da kimseyi omuzlara çıkartmıyor, ha omzunuza alırsınız o ayrı tabi. işte özellikle de maddi-manevi eksiklikleri yüzünden bu ambalajda olan insanlar çok itici geliyor bana. sırf talep görüyorsunuz diye bu sizin tek olduğunuz anlamına gelmez, evet insanın zaman zaman kendisiyle övünmesi biraz narsist olması gerekir ama işin cılkını çıkartıp rihanna'ya bağlamayalım lütfen.

bu sadece eşcinsellere özgü birşey, çoğu insanda bu ego denilen şeyden var. çok sinir olurum egosu olcağına bi insanın karakteri olsa da onunla tanınsa daha iyi bence, bazı insanları egosu yüzünden karakterini çözemiyoruz. yanaşamıyoruz, yanaşmak istemiyoruz. ee yani bu insanlara da bu egoyu hissettiren yine de bizleriz fazla değer veriyoruz, hatalarını yüzüne vurmuyoruz, sonra da kendilerini birşey sanan götü bulutlar da insanlar dolaşıyor etrafımızda. onlarda haklı napsın.
çoğunluğun işi rekabete döktüğünü göz önüne alırsak böyle bir egonun varlığından söz edebiliriz gerçekten. insaniyetini kaybetmiş ilişkiler ağı var eşcinseller arasında. her şey görsellik üzerine kurulu, mizah anlayışı, oturmuş karakter, olgunluk, kültür birikimi gibi şeyler tamamen önemsiz. imaj ve görsellik ön planda yalnızca. böyle tiplere prim verip götlerini kaldırmamak lazım aslında. ama kaldıran kaldırmış işte. senin okuduğun kadar benim açtığım kolim var diye övünen bir geri zekalıyla nasıl iletişim kurabilirsin ki. adamın hayat amacı haftalık seks bilançosunda skor yükseltmek olmuş. ve bu skorun yüksekliği de onun egosuyla doğru orantılı bir şekilde artıyor. adam resmen seks yaptığı, o yataktan bu yatağa koştuğu, barlarda düşüp kalkıp biralara boğulduğu için ego kasıyor, kibir yapıyor. gel gör ki boş, bomboş, vasıfsız bir insan olduğunu görebiliyorsunuz.

karakteri oturmamış insan egoist olur zaten. ama bunların egoları, gösterişli olma çabaları, kapris ve kibirleri bambaşka. adam yurt dışından gelmiş şarkıcı gibi kapris yapıyor resmen. kıçımın kenarı. bu egoist gayler genelde instagramda yedikleri yemeklerin story'lerini atma yarışından kafalarını kaldırıp gerçek hayata karışamayan kasıntı tipler. bunların egolarını öyle bir şişirmişler ki, patlatması da bir o kadar kolay oluyor. yazık amk acıyorum bunlara.
bir eğitim fakültesi akademisyenlerinde bir de eşcinsellerde gördüğümdür. ikisi de gereksiz ve uzaklaşılası.

edit: hem gey hem eğitim fakültesi akademisyeniyse double penetration oluyor. ben öyle durumlarda göğe yükseliyorum (bkz:miraç)
egonun eşcinsel için olanı da başka mı oluyormuş dedirten başlık. ayrıştırın siz de bizi aferin ne güzel.