eşcinsel ilişkinin avantajları

- aynı anatomiye sahip olduğunuz için, partnerinizin seks esnasında nelerden hoşlanabileceği konusunun daha kolay çözülebilmesi
- sevgilinizle kanka modunda yaşayabilmek. birbirinize iğrenç espriler yapabilmek, ayılıklar yapabilmek, beraber pes atabilmek vs.
kafa dengiyse, birbirlerini seviyorlarsa,eksiklerini egosuz,yüze vurmadan,aşkla sevgiyle yapıyolarsa birlikte olunan her konuda avantajlı bir ilişkiye sahip olurlar. belki de başlığı ben yanlış anladım ama hayatta herşey goygoy ve cinsellik değil.
kendini yalnız ve öteki olarak hissettiğin anlarda, hayatta en çok önem verdiğin kişinin seninle aynı durumda olması sana güç verir ve yalnız olmadığını hatırlatır. iyi ki eşcinsel olmayıp zevkine escinsellerle uzun süreli duygusal olarak takılma diye bir durum söz konusu değil, olsa da duygusal değil. sevgilinin biseksüel olması bile insanı o kadar yalnizlastiriyor ki. gerçi eşcinsel olmasak böyle bir avantaja da ihtiyaç duymazdik zaten.


kolayca aldatma olabilir ama o bir taraf için avantajken diğerinde dezavantaj.

bir de sex ihtiyacını gidermek için heterolar gibi en çirkin kıza * bile paspas olmaya gerek olmuyor. çok kolay bir şekilde bir gün içinde tanışıp sex yapılabiliniyor.

benim en sevdiğim ise ilişkinin gizemli olması. gizemli olan hep heyecan uyandırır. su an bile içim kıpır kıpır oldu.
kızların düşünme biçimiyle erkeklerin düşünme biçimi arasındaki farklardan dolayı bir erkek kendisi gibi bir erkekle birliktelik kurduğunda, bir kızla birlikte olmasına kıyasla onu anlayabilmek için daha az çaba harcar, daha az yorulur ve daha rahat anlaşır.
bu benzerlikten dolayı zevklerin birbirine benzeme olasılığı daha yüksektir. bu sayede erkeklerdeki kızlara garip gelen davranışlar karşı taraftaki de erkek olduğundan garip karşılanmayacaktır. bunun sonucu olarak antti'nin dediği gibi birlikte her türlü ayılık, her türlü iğrenç espriler yapılabiliniyor.
trip yemek, nedenini söylemeden sessizleşme ve neyin var sorusuna "hiçbir şeyim yok" diye bir yanıt almak yerine erkek gibi sıkıntı neyse söylenmesi daha iyi oluyor.
https://eksisozluk.com/entry/9149748 buradaki gibi bir erkeğe normal gelen ama kızların neden böyle değişik tepkiler verdiğini anlayamamaktan doğan olayları yaşamamak
cinsellik için kırk takla atmamaya gerek olmaması (bu dezavantaj da olabiliyor) ve bundan dolayı heterolarda olan sevişebilmek için sevgili olma vakasının daha az yaşanması
cinsel ilişkiyi avantaj kazanmak için değil, zevk için yaparız.
toplumsal normların otomatik olarak dışına çıktığınız için, o toplumsal normların kadın-erkek birlikteliklerine geleneksel olarak yüklediği davranış kalıplarının da dışına çıkabilme, dolayısıyla ilişkinin dinamiklerini daha az önkabullenme ile kurabilme olanağını sağlıyor. yani partnerinizle sağlıklı bir iletişiminiz varsa, kimin kimden ne beklediği, kimin hangi sorumluluğu alması gerektiği, ilişkinizi ne düzeyde, ne sıklıkta, ne kısıt ve özgürlüklerle kurabileceğiniz aranızdaki anlaşmalar ile sağlanıyor. bu tabii özgürlük ve esneklik getirdiği kadar suistimale de açıklık getiriyor. öte yandan hayatınızı toplumsal cinsiyet normlarının daha dışında kurmanızı sağlıyor ki, bu da uzun vadede daha kafa rahatlığı demek oluyor.

(öyle entel konuşmak ki, kendisi de anlamamak)
gardolap yahu :) boy kilo ve zevk uyumuna bağlı olarak bu ilişki sevgililik boyutundaysa en büyük avantajlardan birisi giysilerinizi ortaklaşa kullanabilme rahatlığıdır.