eşcinseller başbakana sahip çıktı

http://www.odatv.com/n.php?n=escinseller...

başbakan erdoğan'ın "aynı daireyi kız-erkek paylaşımı noktasında birçok ciddi şikayetler var. müstakil evlerde kız ve erkeklerin beraber kalması ne denli doğru?" açıklamaları tartışılmaya devam ederken "itü cins arı heteroseksizm karşıtı öğrenci topluluğu"'ndan başbakan'a teşekkür açıklaması geldi. eşcinsel topluluk "her ne kadar demokrasi paketinde lgbti bireyler olarak kendimize yer bulamasak da -arada dövülüyoruz, öldürülüyoruz falan ama olsun- geçtiğimiz günlerde atılan somut adımlarla en azından gey ve lezbiyen bireylerin kendi aralarında, öğrenci evlerinde sorunsuz bir biçimde beraber kalabileceğini öğrendik." dedi.

işte o açıklama:

bizim de heteroseksüel arkadaşlarimiz var!

sayın başbakanımız recep tayyip erdoğan'a bu geç kalmış teşekkürü borç biliriz.

her ne kadar demokrasi paketinde lgbti bireyler olarak kendimize yer bulamasak da -arada dövülüyoruz, öldürülüyoruz falan ama olsun- geçtiğimiz günlerde atılan somut adımlarla en azından gey ve lezbiyen bireylerin kendi aralarında, öğrenci evlerinde sorunsuz bir biçimde beraber kalabileceğini öğrendik.

daha da sevindirici olan gelişme, gay ve lezbiyen öğrencilerin devlet yurtlarında da beraber kalabilecek olması. hükümetin lgbti bireylere olanak sağlamak için devlet kurumlarını da seferber etmesi gözlerimizi yaşarttı; bu kez gazdan değil.

fakat gündeme gelen bu "pozitif ayrımcılık", heteroseksüel arkadaşlarımızı düşündüğümüzde bize biraz haksızlık gibi geliyor. bizim de heteroseksüel arkadaşlarımız var. gayet eğlenceli, şeker insanlar. eğer biz partnerlerimizle aynı evde yaşayabiliyorsak, onların da aynı haklara sahip olmaları gerektiğini düşünüyoruz.

sonuçta heteroseksüellik bir "tercih" meselesi değil, bir yönelim. bu noktada heteroseksüel arkadaşlarımızın cinsel yönelimlerine de gereken saygıyı gösterilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

heteroseksüellerin özgürleşmesi, homoseksüelleri de özgürleştirecektir.

itü cins arı heteroseksizm karşıtı öğrenci topluluğu
her ne kadar heteroseksüel değil özenti olsalarda bi hemcinsleriyle sevişseler hetero olmadıklarını anlayacak olsalarda benim de hetero arkadaşlarım ve bazıları gerçekten çok iyi, sırlarımı veriyorum ve onların yanında çok rahatım, özgürlüklerine karışılmamalı eğer heteropride falan varsa da katılmayı çok isterim sahiden