eşcinsellik ve duyarsızlık

bir eşcinsel olarak, yıllarca kendimden utanmam gerektiği diretildi bana. vücudumdan utanmamı, kendimden tiksinmemi teşvik ettiler. sonra kendimden tiksinmem gereken bir şey olmadığını anladım kendi başıma. çünkü bir erkeğin elini tutmak aslında normal bir olguydu, ya da benzer hisler. örneğin insanların "mastürbasyon" muhabbeti açılınca gülmesi gibi. o da normal değilmiş gibi aşılanıyor bize. halbuki evde çoğu erkek uyguluyordur bu işi. neyse işte, yazılan bir öyküyü abazalık olarak algılamanın, algılayanların kötü niyeti olarak düşünüyorum ayrıca. "nasıl olsa gay'ler seks düşkünüdür, bu da kötü niyetle yazmıştır." şeklinde. benim ayakkabılarımı giyip yürüdün mü peki? nereden biliyorsun benim ya da başka birinin kötü olduğunu? ayrıca anneler babalar duyarsız. hiçbirinin gelip de buraya bir şeyler inceleyeceğini düşünmüyorum. eşcinseller hayatta tamamen yalnızlar. yanındaki eşcinseli bir şekilde kurtarırsın, ama uzağındakine hiçbir şey yapamazsın.

siz bilirsiniz, eğer resmi gazetede yayınlanan yasalara "yok ya olur mu öyle şey" diyene ya da "japonya avrupa'nın yanındadır" diyen insanlara gayliği anlatmak istiyorsanız zevkle izleyebilirim başarısız çabanızı.

eşcinseller duyarsız olmazsa, kendilerine zarar verebilirler. o yüzden hepsi duyarsız. binlerce kötülüğe maruz kalıyorlar hayatları boyunca.
sözlükte paylaşılan bir seks hikayesinden yola çıkarak ahlak bekçiliği yapmak pek doğru değil. ben de o hikayenin sözlükte yeri olmadığını düşünüyorum fakat o yazının kişilerin cinsel hayatlarını nasıl yaşadıkları üzerine bir eleştiri hakkı doğurduğuna inanmıyorum. beğenmezsin, eksilersin, sallamazsın ama bu kadar ileri gitmeye gerek yok gibi. ayrıca batılı devletlerde eşcinsel hakları "cinsel özgürlük" temasıyla kazanıldı bildiğim kadarıyla. namuslu*, efendi eşcinseller görmedim batıda şu ana kadar pek. son olarak aşağıda yazan "ayı sözlükte yazılanlar doğru olmayabilir. site içeriği küçükler için uygun olmayabilir." uyarısını da hatırlatmak isterim. diğer sözlükler gibi burası da 18 yaşından küçükler için uygun değil. ekşi sözlükteki fuck buddy ilanlarının buradan pek bir farkı yok yani. seks bize özgü bir şey değil, namus da öyle olmamalı.
hepimiz bir değiliz. heterolar gibi.
farlı siyasal eğilimlerimiz var. heterolar gibi.
farklı hayallerimiz ve beklentilerimiz var. heterolar gibi.
farklı bilgi düzeylerimizin olmasından kaynaklanan, farklı yorumlarımız ve eksikliklerimiz de var. heterolarda da olduğu gibi.
bu nedenle, birbirimizin farklılıklarına tahammül etmeyi öğrenmeli ve öğretmeliyiz. heteroların da yapması gerektiği gibi.
çünkü, insanız biz. heterolar da öyle...

ayrıca, bu komik sürtüşmeyle ilgili kişisel fikrim, ayı sözlükün, bize özgü şeylerle var olması yönündedir.
diğer sözlüklere benzememiz veya bir ulu akademideki bilgeler edasıyla yazmamız gerektiğini düşünmüyorum.
bizden olan ne varsa, var olmalı burada...

http://ayisozluk.com/sozluk.php?process=eid&eid=218011