evlilik teklifi almak

sabah telefona mesaj olarak gelen, hemen kapılmadığım ciddiye alamadığım tekliftir. zamanında evlilik teklifi yapıp başka kocaya kaçanlar oldu. teklif yapmak yerine daha ciddiye alınabilir argümanlarla gelmeli, aynı eve taşınmak ya da derhal yurtdışına yerleşip nikahı basmak gibi. kuru, boş beleş tekliflere bünyem tepki veremiyor.
yurtdışına gitmeden, kimler var kimler yok diye uygulamalarda gezinirken biriyle mesajlaşmış, sonra da uzun konuşmuştuk, sonrasında da, tanışalı 1 saat olmadan "buraya gelip benimle evlenmek ister misin?" şeklinde bir teklif almışlığım var. ilk evlilik teklifini bu şekilde aldım, heyecan duymadım değil. adamı kırmayayım diye "olur evlenirim" demişliğim var üstelik. sonra bu fikir kafamda dönüp durmaya başladı ve yurtdışında biriyle evlensem nasıl olurdu acaba diye düşündüm uzun süre.

evlenmedim sonra. adamı görmedim bile aslında, benim yaşadığım yerden uzakta oturuyordu, "uzak bye" oldu biraz.
bir de lezbiyen bir arkadaşımın "evlensene lan benimle, rahat ederiz" diye über gayri-romantik bir mantık evliliği teklif etmişliği var. bakıyorum da, kısmetim bayağı bi açıkmış bi ara lan.