facebook için çekilen fotoğraflar

artık insanların fotoğraf çektirme kavramı face book olmuş.
sokakta, otobüste, cafelerde, barlarda, yada güzel fon arkalarda şekilsizce ve fütursuzca çekilen kareler, birde poz verim derken kasıla ıkına çıkmıyormu o fotolar deli oluyorum.
birde bi özellikleri ise sağ ve sol profillerden ve aynanın yansımasın kendi kendine çekilen fotoğraflar.
dışarda biryerler de fotoğraf çeken ve çekilen görürseniz anlayın ki face için, hatıra kalsın diye değil.
birde bayanlarda dudaklarla öpücük verme pozları vardır. facebook motor club. bizim lubunyalardan da yapanlar var bunu.
makina elde havaya kaldırılır yava uzatılır. çoğunlukla yukarı bakmak marifeti gösterilip deklanjöre basılır.
video olayı net özetliyor

artık çoğu fotoğrafçının afişlerinde ; '' facebook profil fotosu çekilir '' gibi yazıları da görmeye başladığımız bir dönemdeyiz.
hmm birde şu var fecebook'ta gay guruplarındaki arkadaşların belden aşağı çekip koydukları resimler. resmen et pazarı gurupları
zaman tüneline geçiş ile moda haline gelen hadise. kapak fotoğrafı ile profil fotoğrafı uyum içerisinde olmazsa ölücezzzz hastalığı.
hayatımıza giren "yaptığın herşeyi paylaş" kavramının en görsel hali. fotoğrafçılarda bile "facebook için profil fotoğrafı çekilir" ilanları asılabilinecek kadar gitmiştir. paylaşma duygumuzun yoğunluğundan kaynaklı sanırım, yediğimiz içtiğimiz şeylerin bile fotoğrafını koyar olduk. reel düzeyde paylaşımları, görünürlüğü sanal ortamda dibine vurur hale getirdik.

sonuç olarak, olabildiğince, doğal halimizden uzaklaşarak sırf farklılık olsun diye çektirdiğimiz fotoğraflar diyebiliriz. (yemek dahil)
bu ruh haliyle çekiliyor sanırım.