funda arar

çıktığı ilk günden bu yana çizgisinden hiç birşey kaybetmemiş, her seferinde çok daha güçlü bir şekilde yoluna devam eden nadir sanatçılardan. bir te magazin haberi bilmem bu kadının. müziği dışında hiç bir şekilde gündeme gelmiyor. 1975 ankara doğumludur. itü türk musikisi mezunudur. ilk olarak 2000 yılında kaldırımlar adlı klibiyle piyasaya giriş yapmıştı.

(bkz: seni düşünürüm)
resmi web sitesi;

http://www.fundaarar.com/
son albümü eski çalışmalarını aratmaktadır...
bir camdan kalp parçası vardır ki;

beni benden alan yorumunu erkin korayın arapsaçı şarkısında gerçekleştirmiştir.herşeyiyle helal olsundur.
an itibariyle beyaz show da yine beni benden almış sanatçı.
bir ara 'gece yolcuları'nı himayesi altına almaya çabaladığı zaman soğuduğum, kendisine karşı hissiyatımı bir daha da toparlayamadığım şarkıcı.
seni düşünürüm ile hayatıma giren ve o günden beri de benimle olan türkiye'deki en güçlü kadın vokallerden biri.
kesinlikle sesine tahammül edemediğim donuk-duygusuz yorumcudur benim gözümde. şarkıdaki duyguyu hiçbir zaman aktaramıyor bana göre, hep aynı ton gibi ya da bana dokunamıyor bilmiyorum. sonuç itibariyle 15 yıldır ararlıksız albüm yapıp şarkı söylüyor konserler veriyor, vardır bi kitlesi zannımca..

ama adını duyduğumda bana sadece 2 şarkıyı hatırlatır; ilk çıkış şarkısı kaldırımlar'ı fena söylemiştir. klibinde de hiçbir zaman olmadığı kadar güzeldir yüzü. şarkı ve yorumu oldukça sağlamdır. ikincisi özledim şarkısı, ablamız bu şarkıya biraz duygu katmış. şarkı sözü oldukça doğaldır, şarkının klibi ise olaydır kesinlikle, klipte bilmem kaç tane fotoğrafın birleşimiyle çekildiğini video kullanılmadığını hatırlıyorum. oldukça da güzeldir..

sesi insanı yorsa da sevdiğim biridir, sevda yanığı albümü ile çıtayı rakiplerinin üç-beş kat yukarısına taşımıştır