game of thrones

80 Entry Daha
5. sezon finalini bugün izlediğim dizi. son bölümüyle az da olsa kitaba bir dönüş yapan dizi.

--- spoiler ---

a feast for crows'u okuduğum andan beri delicesine beklediğim sahne geldi bu bölümde: cersei'nin kefaret yürüyüşü. okurken girdiğim ruh halini aynen yaşadım bu sahneyi izlerken. cersei'nin gururu, hırsı, utancı... tüm çıplaklığıyla* yansıtmış lena headey bu duyguları. gerçekten tebrik ediyorum harika bir oyuncu.
arya'nın sahnesini çok beğendim. kitapta gereksiz bir durağanlıkta geçiyordu hikayesi. renk gelmiş dizide. kör olmasını anlamlı bir sebebe bağladılar böylece.
stannis'in ölümü de gayet yerinde oldu. brienne'e gitti herif yabancıya gitmedi en azından. ama yanarak ölseydi daha çok sevinirdim. kitapta ne yapacağı cidden merak konusu.
daenerys'in kısımları da birebir kitapla tyrion ve varys dışında. kız westeros'a gideceğim diye girdi şehirleri birbirine kattı şimdi geldiği yere bak.
myrcella'nın öleceğine adım gibi emindim. o öpücüğün boş yere olmadığını anında anladım kadının gözlerinden. dornelu kadınlara güven olmaz. olan jaime'ye oldu ona üzülüyorum ben.
jon snow'a gelirsek... şurda oturup ağlayabilirim. night's watch götlerine girer inşallah o kargaların. en çok da o ollie koydu bana. besle kargayı oysun gözünü işte. cuk oturuyor.
sonuç olarak gelecek sezon ne olacağı cidden muallakta şu an. altıncı kitap çıkmazsa ne bok yiyecekler bilmiyorum. kendileri yazınca ne kadar boktan olduğunu gördük dizinin kaç bölümdür. umarım dahil etmedikleri iron islands entrikaları, yeni targaryen çocuğu ve lady stoneheart'dan oluşan ara bir sezon çekerler. en azından kitap altyapıları olur, gevşek senarist sıçmıklarını izlemeyiz.


--- spoiler ---
116 Entry Daha