game of thrones

114 Entry Daha
6. sezonun game of thrones tarihindeki en iyi sezon olduğu resmileşti. 6x09'un gölgesinde kalsa da daha çok diplomasi ve taht oyunları izledik sezon finalinde, gayet güzeldi.

--- spoiler ---

açılış soundtrack'i, sezon boyunca sahne ve oyunculuğun üzerine çıkan ilk soundtrack bence. izlerken hepsi bir katman altta kaldı.bu cersei'nin çektiklerini dağ çekse yıkılırdı yemin ediyorum. ama çok güzel intikam aldı, bölüm boyunca giydiği kıyafet fazlasıyla şıktı. asilzademiz king tommen'in naif intiharını hiç beklemiyordum.. westeros'un pek bir şansı yok uzlaşma dışında, belki jamie cersei'yi öldürüp daenerys ile evlenir kim bilir.

daenerys'ın önünde hiçbir güç duramaz o gemi, unsullied army ve ejderha kombosuyla, küresel saygınlığını da unutmayalım. jon'un kısmen bir targaryen ve kendi yeğeni olduğunu öğrendiğinde neler olacak çok merak ediyorum, barışçıl politikasına sadık kalacağına da inanmıyorum.

arya?! ben kendi halinde westeros'da dilenci olacağını düşünürken hem intikam listesinden bir isim daha siliyor hem de artık tabiri caizse yüzsüz olduğunu öğreniyoruz. jamie'nin masadaki stark muhabbetine kulak misafiri oldu ve çok değil, gelecek sezonun ilk yarısında arya'yı winterfell'de göreceğiz. ayrıca melisandre'nin winterfell'den ayrıldığını ve yollarda olduğunu, arya'nın da geri döndüğünü düşünürsek, şurayı hatırlayalım.littlefinger'ın taht sevdasını zaten biliyorduk, kaldı ki geçen bölüm savaşa bu kadar geç gelmesinin nedeni jon ölsün de sansa'yı alıp winterfell'i yöneteyim kafasıydı.

lyanna'nın desteği ve hanesinin sadakati ile tüm kuzey yine starkların önünde diz çöktü, bu kızı çok seviyorum. stannis'e koyduğu atarı tüm kuzey'e koydu.jon stark-fucking-targaryen.

winter is here!

--- spoiler ---
82 Entry Daha