gay olduğu için mesleğinden kovulan polis

cinsiyet kimliğime yönelik yapılan hakaretten dolayı polisten yardım istemeyi düşünüyordum, polise bile haksızlık yapılıyorken benim işim daha zor.

https://t24.com.tr/haber/meslekten-kovul...

+ hiç onur yürüyüşü’ne katıldınız mı?

- hayır. ama bu sene oradayım.
kendisiyle yapılan röportajı okudum. 'yüz kızartıcı suçtan' ihraç edilmiş. peki neymiş suçu? gaymiş. aman ne büyük suç! polisin birisi daha geçen gün baş örtülü bir genç kıza göz altına alınırken elle tacizde bulundu. yine geçtigimiz günlerde yoldan durdurdukları taksideki yabancı uyruklu kadını polis aracına alan bir polis o kadına tecavüz etti. bütün bunlar yüz kızartıcı olmuyor ama bu arkadaşımızın doğuştan gelen yönelimi 'yüz kızartıcı' sayılıyor. adaletiniz batsın sizin.
onur yürüyüşüyle ilgili kafamda hep dolaşıp duran bir düşünceydi. görevli lgbti+ polisler yürüyüş sırasında ne hissediyorlar diye. biraz da buna cevap bulmuş oldum. mücadele azmini takdir ettim. orada belki de daha zor. arkadaşını bile gözaltına almışlar.
bu ülkenin insanından olmadı abi, katil olmadan ölsem diye bir beklentim var hayattan.
şaşırdık mı? hayır.

daha önce aynı sebepten ihraç edilen öğretmen, hatta din görevlisi gördü bu gözler.

yaşattığınızı yaşamadan gebermek nasip olmasın size.
umarım bu zorlu sureci kolayca atlatır ve mesleğine devam eder. aklıma bir sey takıldı. eger bu hadiseler yasanmasaydi yürüyüşe katılma fırsatı olduğunu varsayalım ,yine de katılır mıydı acaba?
bi o polis değil hepimiz değnegin ucu bize deymeden sesimizi yükseltmeliyiz.