gizli gay

hani bir şeyi saklarsınız da sonra bulamazsınız, bence gizli gay'ler de bir süre sonra bulamadığı için evlenip gidiyorlar.
hepimizin hayat şartları farklıdır ancak; bunların evli ve gizli olanlarından felaket tiksiniyorum. yanların da küçük çocuklarını görüyorum bir de.. bu tip insanlardan herşeyi beklerim. sizin ben o yalan dolu, tırsak ve vicdansızca yaşadığınız hayatlarınıza tüküreyim!
gizli olmak zorunda olan geydir. her geyin bazen olması gereken durumdur. gönül isterdi ki herkese rahatça söyleyelim.
herkesin hayat şartlarını bilemeyecegimiz için yargılamadan evvel mümkün olduğunca empati yapılması gereken kişidir. ayrıca herkesin kendisi gibi olduğu mecralarda gizlenmesine bir türlü mantık uyduramadigim bilhassa ayar olduğum kisidir. yani seni bir eşcinsel uygulama ya da alanda tanıdığın görse ne olur görmese ne olur be adam, annem anneni kerhanede görmüş muhabbetinden başka bir durum mu var yahu diye yükselmek istediğim ama hayat onun olduğu için ona dokunmayan yılan olmayı seçtiğim kişidir.
keeeeeeeeşke milletimizde biraz beyin olsa da kendilerini saklamasalar.

ya ben cidden çok isterim sokakta 60-70 yaşında el ele tutuşan amcalar, öpüşen teyzeler, birbirini kucaklayan eşcinsel çiftler görmek.
eşcinselliğini henüz benimseyememiş ve yahut inkar edip, hatta eşcinsellere hakarette bulunabilen şahıstır. türkiye gibi ortadoğu ülkelerinde bolca bulunan bu vasıflı insanlar genelde ataerkil örf, adet, töre, gelenek, görenek, ve din gibi unsurların etkisi altında kalıp öz benliğine hayat şansı vermeyen insanlardır.
eşcinselliğimi benimsemiş ve eşcinselliğe hakaretlerde tepkimi bir şekilde koyan insan olarak başıma birşey gelmeyecekse o benim.

kimliğimi söylediğim arkadaşlar var ama ailem henüz bilmiyor. bilirseler muhtemelen reddedecekler ve karşıma da buna değecek bir insan çıkmadı şu ana kadar. ama bilmeden yargılamak ve genellemek güzel tabii, insana kendini güçlü ve yukarıda hissetiriyor sanırım.
sözlük halkının bu konuda kafası biraz karışık. gizli gay'in doğru tanımını yazan yalnızca birkaç kişi var. bir kere gizli gay bir heteroseksüel söylemidir. kendini kabullenmiş eşcinseller bu söylemi kullanmazlar. heterolar kız arkadaşı hiç olmamış ama kendini hetero gibi yansıtan erkekleri gizli gay olarak yaftalarlar. bunu bir yana koyalım, ikinci olarak bunu, eşcinselliğini kabul edememiş, eşcinsel ilişki yaşamayı kafasında canlandıramayan, erkeklerden hoşlandığının farkında olmasına rağmen, eşcinsel alemine girmediği için ve toplum tarafından eşcinselliğin ona kötü bir şeymiş gibi aşılandığından dolayı, eşcinsel ilişkiler ağından uzak durup kız arkadaş edinme eğilimi gösteren kişidir. çoğu eşcinsel bu evrelerden geçer. malum hiçbirimizin doğduğu ve büyüdüğü ortam eşcinsel bireyleri kucaklayan ortamlar değildir. üstelik çevremizde eşcinsel bireyler ya da eşcinsel yaşantılar görmeden büyürüz. haliyle eşcinsel ilişkiler ağına dahil olmaktan korkarız, bunu bir tabu haline getiririz. tabii belli bir yaştan sonra heteroseksüel gözükmeye çalışmanın bir önemi olmadığını fark edip, eşcinsel alemine dalıveriyorsunuz. bu duruma da tabii ki saygı göstermek zorundasınız. zira ergenlik döneminde siz de bu evrelerden geçtiniz. hiç mi bocalamadınız, size dayatılan evlilik fikrinden, geleceğinizin nasıl şekilleneceğinden hiç mi korkmadınız?

sizin bahsettiğiniz şey gizlilik. gizlilikten bahseden eşcinseller, eşcinselliklerini kabul etmişlerdir fakat sosyoekonomik sebeplerden dolayı ailesinden ve çevresinden eşcinsel olduğunu gizliyorlardır. dolayısıyla eşcinsel ilişki yaşadığı zaman bunun, ailesi ya da çevresi tarafından öğrenilebilme ihtimalinden korkar ve kimliğini gizlemeye çalışır gizliliğe önem veren eşcinseller. yüz fotoğraflarını da ancak güvendiği kişilere gösterirler. telefon numarasını vermek istemeyebilir, hayatlarıyla ilgili konuşmak istemeyebilirler, mesleklerini ve yaşadıkları semti bile söylemek istemeyebilirler. siz de buna s*ke s*ke saygı duymak zorundasınız. herkesin hayatı ve çevrelendiği ortam sizin gibi rahat ve kabullenici olmayabiliyor.

ha bir de şey var, eşcinselliğini belli etmemek. eşcinselliği belli etmemek nedir? tamam heterolar gibi kadınlara ilgin varmış gibi hareket edersin, yani kız arkadaş filan edinmeye çalışırsın ama eşcinseller, hetero erkeklerden farklı giyinip, farklı hal ve hareketlerde mi bulunuyorlar onu anlamadım? tanga mı giyiyorlar, kıvırtarak mı konuşuyorlar, buna eşcinsellik mi diyorsunuz, eşcinseller fiziken ya da giyim kuşam olarak, jest ve mimikler bakımından hetero erkeklerden ziyade kadınlara mı benziyorlar, yoksa bunu iddia edenler mi cahil? eşcinselliği yanlış anlamak da bu olsa gerek. eşcinsel erkeğin giyim-kuşam, konuşma tarzı, hayat tarzı bakımından hetero erkeklerden hiçbir farkı yoktur. ha feminenliği açık gay olmakla bağdaştırıyorsanız, yani feminenlik has gayliktir diyorsanız da o da sizin cehalet ve ön yargınızdan kaynaklanıyor. bu biraz da sizin içselleştirilmiş homofobikliğinizdendir.
içten içe sizi ele geçirebilecek kadar tehlikeli olan gay versiyonlarıdır. bulaşmamak lazım pskopatları çoktur.
  • /
  • 4