gülşah erol

çello sanatçısı.

dün instagram hesabından bu yazıyı paylaşmıştır.

"2 ağustos, dün 2 polis memuru tarafından darp edildim. kadıköy metro girişinde. enstrumanımı bomba beni de terorist ilan ederek bir odaya kapattılar. ellerime kelepçe takılıp defalarca yumruklandım ve tekmelendim. türk bayrağı ile suratıma vurdular, biz bu ülkenin vatandaşıyız diyerek, ya ben? müzisyenim kollarıma, ellerime lütfen dikkat edin dememle daha çok darp edildim. benim gibi insanlar bu ülkeden gitmeliymiş, ben ve benim gibiler vatan hainiymiş. beni hapise atmakla tehdit ettiler, tüm aileme ağıza alınmayacak sözlerle hakaret ettiler. sonuç tertemiz olan hayatımla, kalbimle özgürüm lakin canım çok yanıyor... vücudumda oluşan zararların fotoğraflarını koymadım, çünkü çok kötü, bu kadarı bile bu ülkede neye maruz kaldığımı gösteriyor olmalı. ben müzisyenim! bu ülkeye emek harcayan bir sanatçıyım. hakettiğim bu mu?! lütfen dikkat edin müzisyen, sanatçı arkadaşlar, size hakaretle ve saldırıyla yaklaşsalar dahi susun ve yanlarından uzaklaşın. her yerim ağrıyor, çenem, gözüm, yüzüm, bacaklarım ve kollarım darp içinde ama en çok kalbim acıyor. dün ölebilirdim..."

https://www.instagram.com/p/BXVk9xxlLYd/

haber1: http://www.birgun.net/haber-detay/gulsah...
haber2: http://www.ntv.com.tr/turkiye/emniyetten... (emniyet açıklama yapmış ve müzisyenin suç işlediğine yönelik bir paylaşım yapmış, kesin öyle olmuştur!)
bimer e şikayet etsin. polisler neden halkı darp eder anlamış değilim. kişilerin cezasını polis vermez ki. polisler bizim güvenliğimiz için vardır.