hayko cepkin

1978 doğumlu ermeni asıllı rock şarkıcısıdır. 3 adet stüdyo albümü vardır. tanışma bitti albümü kanımca en başarılısıdır. öğrencilik yıllarında, öğrenci olunan ilde ve çevre illerde konserleri takip edilesi peşinden koşulasıydı*.*
bir zamanlar teomanın vokalistliğini yapmış başarılı bir rock müzik sanatçısıdır.
gerek muhabbeti, gerek espritüel yanı, gerek entelektüel birikimi, gerek hayattaki duruşu ile insan gibi insanlardan, ama yeri geldi mi lafı öyle yerine oturtur ki, kamyon geçmiş gibi olursunuz. müziği tarzım olmamakla beraber farklılığı açısından çok takdir ettiğim, sanatçı. bir gözünde göz kapağı düşmesi var ve bu kolay bir cerrahi yöntemle giderilebilmesine rağmen -bir röportajında okuduğum üzere- kendisi için o göz artık onun alameti farikası haline geldiği için düzelttirmeyi düşünmüyormuş. takipteyiz efenim. araf filminin müziklerini yapmışlığı (son şarkısı pek nefasettir), çocuk filminde hem oynamışlığı hem de müziklerini yapmışlığı vardır.
imitasyon marilyn manson.
müzik araştırmayan,takip etmeyen türk halkına değişik geldi bu adam. yok canlısı çok iyiymiş be kardeşim kaç tane adamın canlı performansını dinledin.bu herif resmen marilyn mansonun 10 yıl önce yaptığı şeyleri şu an satmaya çalışıyor. yapmayın yemeyin bunnları..
halbuki ilk albümü ne kadar güzeldi. zaten güzel bir adam olduğu söylenemezdi kendini son zamanlarda da manyak manyak hallere sokup bi ilgi çekme peşindesin.

(bkz: şapken şeker olmak)
ilk zamanlarında gerçekten dinlenilesi olan rock müzisyeni. şimdilerde biraz fazla piyasa sanatçısı oldu. kendi alanı dışında işlere bulaştığı için ekranlarda yüzünü eskitti. umarım yakında bir hülya avşar olup çıkmaz. son kez, boşluk, fırtınam, bertaraf et, ölüyorum dinlenilesi parçalarıdır.
müziği bana çok ters olsada beraber çalıştığım arkadaşım fanclub üyesiydi. inanılmaz derece neşeli; iyi niyetli ve komik biri olarak anlatır kendisini. dış görünüşle değerlendirilmemesi gereken kişi olduğuna inanmaktayım.
kafasına vurup bu nasıl tiptir demek istediğim adam.
melekler şarkısı ile insanı kendinden geçiren rock şarkıcısı.
biricik pampam kevbear cakmada bulsa turkiyede olmasi gereken bir renktir hayko. yaptigi muzigin depresifligine inat eglenceli enerjisini karsisindakine gecirebiliyor. cok keyif aliyorum o yuzden. sarkilarida anlamli ve guzeldir ayni anda.
yeni albümü aşkın ızdırabını ile yeni bir çıkış yakalamıştır. lakin konu aşk olunca ergen fanlarının çoğalması kaçınılmaz. acilen mistik bir albüm lazım.
inandığı ve sevdiği müziği yapan, yetenekli müzisyen.
görüntüsü yüzünden uzun süre çok istediği tiyatro sanatını icraa edememiş ancak pes etmeden müziğe tutunmuş, tek gözünün diğerinden daha küçük olması sebebiyle öğrencilik yıllarında türlü lakaplara maruz kalmış ve bu süreci " çekilin önümden körüm ben, bu yüzden, bu dünyayı ben ezerim, geçerim " şeklinde şarkıya döken, üretken, sanatçı ve dibine kadar yürekli zat-ı muhteşem.
(bkz: hepimiz birer çiçeğiz)
paraşütle atlarken hissettiklerini öyle güzel anlatır ki denemiş kadar olursunuz. ilgili video için:
saçma sapan kadınların saçma sapan yorumlarına maruz kalan yakışıklı şarkıcı. adamın gözüyle bile dalga geçiliyor yahu.

spotify'deki bir çalma listesi sayesinde, kendisi ile yeniden rastlaştığım sanatçı. dikkat ediniz sanatçı!

bu rastlaşı sayesinde hayko'nun neredeyse tüm albümlerini dinlemeye koyuldum. bir araya gelemez denilecesi türleri dengeli bir biçimde harmonize edişi beni yeniden yeniden hayran etti kendisine.

sonuç olarak itiraf etmeli ki kıymetini pek de değeri ölçüsünde bilmediğimiz, sanatçı gibi sanatçıdır kendisi.
  • /
  • 2