hayko cepkin

inandığı ve sevdiği müziği yapan, yetenekli müzisyen.
görüntüsü yüzünden uzun süre çok istediği tiyatro sanatını icraa edememiş ancak pes etmeden müziğe tutunmuş, tek gözünün diğerinden daha küçük olması sebebiyle öğrencilik yıllarında türlü lakaplara maruz kalmış ve bu süreci " çekilin önümden körüm ben, bu yüzden, bu dünyayı ben ezerim, geçerim " şeklinde şarkıya döken, üretken, sanatçı ve dibine kadar yürekli zat-ı muhteşem.
(bkz: hepimiz birer çiçeğiz)
paraşütle atlarken hissettiklerini öyle güzel anlatır ki denemiş kadar olursunuz. ilgili video için:
saçma sapan kadınların saçma sapan yorumlarına maruz kalan yakışıklı şarkıcı. adamın gözüyle bile dalga geçiliyor yahu.

spotify'deki bir çalma listesi sayesinde, kendisi ile yeniden rastlaştığım sanatçı. dikkat ediniz sanatçı!

bu rastlaşı sayesinde hayko'nun neredeyse tüm albümlerini dinlemeye koyuldum. bir araya gelemez denilecesi türleri dengeli bir biçimde harmonize edişi beni yeniden yeniden hayran etti kendisine.

sonuç olarak itiraf etmeli ki kıymetini pek de değeri ölçüsünde bilmediğimiz, sanatçı gibi sanatçıdır kendisi.
2017'deki kuşadası gençlik festivali'nde bayağı bayağı hayranı olduğumu fark ettiğim, içimdeki 16 yaş ergen rock'çısını dışarı salmış, aşmış adam. festivalde geçirdiğim iki gün boyunca sahnesine, sahnesinde görselliğe en en çok özenen hayko'ydu diyebilirim. o spooky ışık şovları, seyirciyle etkileşimi harikaydı. normalde aşırı yorulduğum, hiç konser havasında olmadığım bir günde bu adam sahneye çıktı ve ben deli oldum, bütün şarkılara bağıra bağıra eşlik ettim ki o ana kadar o şarkıları bildiğimi dahi bilmiyordum, dokuz yıllık arkadaşım "ben senin hayko cepkin dinlediğini bilmiyordum lan!?" dediğinde bir şey diyemedim çünkü ben de bilmiyordum o ana kadar*. sahneden indiğinde ben çoktan sesimi kaybetmiştim bağırmaktan, bir ay da o ses kendine gelemedi.

hele benny benassi'nin satisfaction'ıyla bertaraf et'i mashup yapmak şahhhhaaaaaaane bir fikirdi, o performansı bulamadığımdan 2016'yı buraya ekliyorum çünkü bu fikrin gerçekten iyi olduğunu görmelisiniz: https://www.youtube.com/watch?v=xyLXNXHz...

ah ah yine para, zaman falan bulsam da bir izlesem şu adamı doya doya, bağırmaktan dans etmekten iflahım kesilse. neyse ben şu performansı izleyeyim.
ayrıca ilk solo albümü olan sakin olmam lazım albümü de efsanedir, sözlük nick'ime de ilham olmuştur.
"beni büyüten şarkılar" serisine devam etmemesini umduğum büyük insan. muhteşem beste albümleri ile baya bi mutluyum ama cover albümü bana "meh" dedirtti ne yazık ki. olsun be, ne yaparsa yapsın severim.
yayınladığı son iki single ile yüzümü güldüren sanatçı. "kabul olur" biraz sandık albümü zamanlarını hatırlattı, "dans et" de bir hayko ballad'ından istenen her şeyi vermekte. e albüm de gelsin bi ara.
  • /
  • 2