heroes of the storm

blizzard'ın, oyunlarındaki warcraft starcraft diablo karakterleri bir çatı altına toplayarak piyasaya sunduğu sağlam moba oyunu. birçok özgün özelliğiyle türlerinden ayrılıyor. oyuncular ayrı ayrı level atlamaktansa takımca level atlıyorlar. yani tüm takımın experience barı bir tane. item sistemi ise yerini level atladıkça skillerimize gelen eklemeler ve gelişmelerden oluşan talent sistemine bırakıyor. on adet haritası var ayrıca oyunun ve her haritanın kendine göre kuralları var. bu sebeple team fightlar oldukça çeşitli ve eğlenceli.
dota 2'nin gereksiz karmaşasından ve league of legends'ın yaş ortalamasından kurtulmak isteyenlere güzel bir alternatif.
ara ara girip oynuyorum ve net hiçbir şey anlamıyorum. haritaları çok güzel ama skill sistemini kavramak aşırı zor. her heronun tonla skill kombinasyonu var ve herolar çok pahalı olduğu için free weeklerde popüler bir şey düşse de şu neymiş bir baksam diyorsun.

battle tag; cortie#2693 eu'dayım, dayak yemek isteyen gelsin.
deli gibi sardığım oyun. mapler ve görevler o kadar eğlenceli ki oyuna yeni başlayan birisi bile 40 lvl adamlara uyum sağladığında fark yaratabiliyor. ayrıca oyuncu kitlesi çok kibar ve olgun. ben 3 türk buldum, üçü de 30larında, birisi doktor, diğer adamın bildiğin çocuğu falan var, çok eğlenceli.
kael'thas ile oynarken "remember the sunwell orospu çocuğu" diyerek ulti attığım oyun.
bayağı hoş ve farklı bir moba aslında heroes of the storm. klasik mobaların aksine farm olayının olmayışı, objektif bazlı oyun stili ve ikonik blizzard karakterleriyle farklı bir platformda oynamak zevkli. ama grafik olarak ciddi duruşundan kaybediyor hafiften sanırım. özellikle league of legends vari çizgi romanımsı bir oyuna nazaran çok daha kompleks ve karmaşık duruyor oynanışı çok daha rahat ve user friendly olmasına rağmen.

stukov can yine. dur az daha oynayayım.
ah o lich king yok mu o lich king, her oynayışımda, o zamanki guildimle haftalarca wipe yediğimiz günler geliyor aklıma...gitmesi bir dert, öldürmesi ayrı bir dertti. mobaya çok aşina olmasam da, sırf karakterin hatırlattıkları açısından ara sıra girip vakit geçiyorum.
nova karakteri her ne kadar meta olmasa da oynaması mükemmel zevkli olan, cheerleader esvabıyla quick playde ortalığı birbirine kattığım zevkli oyun.
en son çıkan harita olan alterac pass görsel ve tema olarak on üzerinden on beş olsa da objectivelerin çok güçlü ve core'ın çok zayıf olması nedeniyle biraz dengesiz buldum açıkçası. özellikle core'ları siege camp ve ranged minionlarla öldürebilirsiz zorlanmadan. takımınızda li-ming gibi iyi dps yapan bir hero varsa * bayağı kolay ve tek taraflı oluyor.

onun dışında hala daha 100 level olamasam da support heroların çeşitliliğini seviyorum oyunda. alexstrazsa ve stukov oynamak bayağı eğlenceli ki alex'in özellikle çok "cool" ultimate'i ve trait'i var. stukov ise çok seksi lan, o aksan falan.
nexus'un supreme'i tadındaki whitemane'den sonra yeni karakter mephisto'nun aşırı dandik kaldığı oyun.