homofobik rtük'ten kolombiya kriterli eşcinselliğe teşvik cezası

cezanın isminden neden uygulandığına kadar yaman çelişki komedi ve homofobi kokan yaptırım.

rihanna ve shakira'nın birlikte okuduğu cant remember to forget you adlı şarkının klibinin gün içinde birden fazla kez show tv'de yayınlanması üzerine; kanala eşcinselliğe teşvik cezası kesen rtük; kriter olarak kolombiyadan yükselen homofobi çığlıklarını esas almış. rtük raporunda lezbiyenliği teşvik edici klibin kolombiya ve latin amerika ülkelerinde gençliği, ahlaki çöküntüye sürüklediğine yer ver verilmiş. diyelim ki madem ortada istismar var neden kolombiya? türk insanı çuvala mı girdi? kendi aklınız yetmiyor mu? kim sikler kolombiyayı paşam? sike sürülecek akılları yok bu kurulun allasen.
çok büyük ayıp edilmiştir. özellikle heteroseksüel erkekler buna tepki göstermeli.

(bkz: shakira ve rihanna'ya ahlaksızlık ve lezbiyen suçlaması)
dunya kupasinda gol yiyen kaleci kolombiyada oldurulmustu futbolda yasaklansin
bir yandan da sevindirici bir haber sayılır, lezbiyenleri "eşcinsel" kategorsine sokmayı başarmış olduklarını anlıyoruz buradan. peki bunun neresi sevindirici?

biliyorsunuz bu hıyarları bu kadar hızlı eğitmek mümkün değil. şimdi eşcinselin ne olduklarını anladılarsa 10 yıl sonra cinsel yönelimin ne olduğunu öğrenirler. bir 10 yıl sonra eşcinsel haklarının ne olduğunu öğrenirler, bir 10 yıl sonra da nefret cinayetlerinin nasıl önlenebileceği üzerine kafa patlatmaya başlayabilirler. yani aşağı yukarı bir 80 yıl sonra istediğimiz gibi bir türkiye'de yaşayabiliriz. sıkın dişi biraz daha.