hurts

insan üstü gizli güçleri olduğunu düşündüğüm elemanlar...
ilk olarak aşağıdaki iki şarkısıyla yapışıp kaldılar benliğime...
ikinci versiyonu
http://ayisozluk.com/lnk/aa02bc
bundan 30 yıl öncesinin pop müzik gruplarını anımsatan ingiliz grup.
stay ile better than love da iyi şarkılardır. ama tabiki de wonderful life benim de favorimdir. bu şarkıyı dinlediğimde hep sokaklarda dans edesim gelir apansızca.*
albüm olarak pek beğen(e)medim. fakat wonderful life (ki basbayağı bir hall & oates şarkılarını anımsatıyor - iyi anlamda) ve better than love kafasına yapışıveriyor insanın. merakla devamını bekliyorum. (bir de lady gaga nın judas ının hurts remiksini tavsiye ederim. gaga dan daha iyi olmuş.)
kendileri yine ada'dan, daha da fenası manchester'ın bağrıdan kopup gelen ve yine ada'nın bir nimeti olarak kabul edebileceğimiz the last shadow puppets'dan beri şahsımı en çok heyecanlandıran gruptur. wonderful life ile çarpıldım theo ve adam'a. önce parça, sonra da parçaya ait iki ayrı video klip, klipteki renkler ve dans eden kadınların estetikliği de beni benden aldıktan sonra ''oha dave gahan bunlara el vermiş'' gibi cümleler kurdum.. better than love, akabinde stay derken happiness'in tamamına el atmaya karar verdim. çok ama çok şahsi fikrim olarak söyleyebilirim ki, son iki buçuk sene içerisinde dinlediğim gerçekten emek ve yetenek ile kotarılmış yegane albümdür happiness.
albümün iyiliğinin yanı sıra adam anderson gerçekten çok güzel..yakışıklı demek pek kifayetsiz burada..bildiğimiz güzel adam..ama theo hutchcraft denen o adam var ya..o adam işte bakışlarıyla, ellerinin hareketleriyle ve özellikle de kaşını kaldırmasıyla insanın içine işliyor..hani tüm bunlardan geçtim bu adam nasıl bu kadar muhteşem giyiniyor onu da hala sorguluyorum..
sözün özü adamlar iyiler işte. çok iyiler..
şu ara heyecanla kendilerinin 11 martta çıkacak yeni albümü exile için gün saymaktayım.
wonderful life şarkısının bende yeri bambaşka olan grup. şarkıda adı geçen susie'nin kaybettiği erkek için sözlerini konu alıyor. klibi de başarılıdır.
some kind of heaven isimli şarkıları başarılıdır.
2013'de rock'n coke'da canlı izlediğim, sahne performansı gayet hoş olan grup.
yeni kliplendirdiği beautiful ones şarkısında homofobi, transfobi ve lgbti mücadelesini işlemiş.