huzursuz bacak sendromu

kol ve bacaklarda genellikle geceleri sallama oynatma isteği uyandıran rahatsızlık. genelde bacaklarım sıkılıyor diye tarif edilir.

kendi hissettiğim biri bassın ezsin arzusu. bazen yumrukladigim da oluyor. sporda bacak çalışırken kaslara gelen yanma hissi acayip rahatlatiyor. bu aralar spor yapmadığım ve havaların ısınmaya başlamasıyla tekrar bu işkenceye maruz kalacam. bazen iki bacagimi da kesip cami avlusuna bırakmak istiyorum.
bu başlık nedense bana pisliğin tekini hatırlattı. başlığı açan üstüne alınmasın tabi.
bende de var bu bacaklardan iki tane. sallanma diyorum sallanıyorlar. huzursuz tipler ikisi de.
yatarken bile rahat duramayıp nevresim altından ayaklarımı oynatmaya devam ederken, iki kedimin yakalayabileceklerini düşündükleri bir canlı olduğunu zannetmesiyle, ayaklarımın sürekli pati ve kedi ısırığına maruz kalmasına sebep olandır.
zaman zaman bende de yapıyor... aman düşman götüne düşman götüne...
genellikle dopamin eksikliğinde görülen psikosomatik bir hastalık. bu hastalık varsa hafif depresyonda ya da iyisi biraz mutsuzsunuzdur.
aşırı kıl bir askerlik arkadaşım sürekli bundan bahsederdi ve gece boyunca bacağını sallardı küçücük koğuşun içinde gece yarısı yürümeye başlardı. hastalığı anlattığında da anlamaz dalga geçerdik.. veee o gün çattı geldi başıma! özellikle stresli dönemlerde tam yatağa giriyorsun uyumaya başlayacaksın bir anda bacağın çok tuhaflaşıyor; kemiğin içi gibi, bacağın içinde bir hareketlilik, acı desen değil ağrı desen o da değil, gıdıklanma hissine benzer ne idüğü belirsiz bir “şey” sallarsın bacağını, hızını alamaz biraz tur atarsın evin içinde bi bakmışsın 1-2 saat geçmiş artık dayanacak gücün kalmaz ve yorgunluktan uyuya kalırsın. bazı zamanlar kolda da tutuyor. gerçekten anlatılmaz yaşanır türden.. sanırım doktora gittiğinizde hap veriyor ama çok da işe yaramıyor. zor gerçekten
2 haftadır başlamakta ve artmakta olan depresyonumun getirdiği eklentilerden biri. yanında birlikte uykusuzluk kafayı duvarda parçalama ve kendine zarar verme gelebilir. biriyle konuşsam belki daha rahatlarım