ikiyüzlü insan

götü başı ayrı oynayan insandır. bir dediği diğerini tutmayan, işi düşünce iletişime geçen, dünya üzerindeki en gereksiz insandır.
eşcinseller sapık,ahlaksız,ibne diyip son derece ahlaklı davranan,alkolü günah diye almayan ama karı kız meselesine gelince her sohbette ben onu becerdim ben bunu hoplattım diye olmadık yerde konu açan iki yüzlülerin önde giden bir ev arkadaşım var.pardon vardı.
kodlamasını yapayım hemen. bu tiplerin erkeği "ben adam gibi adamım" diye bir repliğe sahiptir, dişisi "ben hiç dedikodu yapmam direkt yüzüne söylerim" diye bir repliğe. her fırsatta kullanırlar bu replikleri. dürüstlükten bahsederler, kimseden korkmadıklarını söylerler, kimsenin onlara bi şey yapamayacağını iddia ederler, racon diye saçma sapan bir kelime kullanırlar falan filan.
bi de "kimse benim anama küfür edemez" gibi bir olayları var. tabii ki kendisi istediği gibi karşısındakinin anasına bacısına bıdısına dıdısına sövebilir.
sana alttan alttan laf sokar, ikiniz de durumun farkındasınızdır. tepki gösterdiğinizde "sana laf ettiysem şöyle olayım böyle olayım" der. böyle de ilginçlerdir.
korkak olmadıklarını iddia ettikleri halde laflarının arkasında bile duramazlar.
özgüvensiz tiplerdir. ne bok yediklerini kendileri de bilmezler. oturmamış karakter göstergesidir.
o kadar da kötü değil bence, yeter ki yüzlerinin ikisi de gerçek olsun.

ya tek bir sahte yüzü varsa?
özdemir asaf'ın deyişiyle dilinde tat, kalbinde fesat gizli olandır. çoğu zaman çok yerinde bir tespittir bu söz.
aynı zamanda bir yılan dillidir.*