iran'da evlatlıkla evliliğin yasallaşması

çocuk haklarını korumak amacıyla düzenlendiği iddia edilen ve şak diye meclisten geçirilen ahlaksız yasa.

ensestten, pedofiliye kadar tonlarca suçu mübah sayan yasaya göre; bir adam evlat edindiği kız çocuğuyla evlenebilecek. yine 13 yaşında olmak kız çocuğunun evlenmesi için yeterli bir yaş sınırı olarak görülüyor.
ben sana müslüman olamazsın demedim, insan olamazsın dedim. sözünün hakkını veren yeni yasa.
(bkz: bedava hizmetçi)
(bkz: bedava işçi)
(bkz: bedava cariye)
bu iranlılar çok acayip adamlar fuhuşu günah bilip bu kuralı delmek için muta nikahını icad edip akıllarınca allahı kandırdıklarını sanıyorlar.şimdi de ensest ve reşit olmayanla seks gibi uçuk bir kavramı bu şekilde yumuşatıyorlar.
lan çıkın deyin ki biz müslüman değiliz böyle acayip bir islam anlayışımız var sizde kurtulun bizde islamın bu olmadığını kanıtlamak zorunda kalmayalım boş beleş insanlara.
daha önce woody allen'ın da gerçekleştirdiği eylemdir ilk duyduğumda yadırgamıştım ama araştırınca öğrendim islamda yeri varmış, islam kabul ediyor yani ama hoş, islam, babanın kız evlat edinmesini, annenin erkek evlat edinmesini yani dolaylı yoldan evlat edinilmesini yasaklıyor ama evlatlıkla evlenme islam'da sorun çıkarmıyor
http://www.hurriyet.com.tr/planet/24804836.asp
bu durumda zatı muhteremler evlatlık alırken bir nevi geleceğe yatırım gözüyle bakacaklar, evlatlıklarını ona göre seçecekler.
şaşırtmayan olay.
idolleri olan muhammed bundan yüzyıllar önce yapmıştı zaten bunu.