kalp kırıklığı

pansuman malzemesi şefkat olan yaralanma türü.
pansumanını kendi kendinize yapmanız gereken ağır yaralanma durumudur. oraya buraya sararsanız, başka hayatların içine eder, kendinizi küçük duruma düşürürsünüz. durumu test etmek için; aynaya.
taş kalplilerin başına gelebilecek bi durum.
tedavisi: zaman ve sevgidir, ama izi hep kalır.
yumuşacık, pamuk gibi, temiz adamın kalbi kırılmaz.
asla kaynamayan, her an bi yerlerden açık verebilecek olan kırık.
en zor onarılan hatta onarılması çok düşük olan kırık çeşidir.
kırık olsa duramazsın felsefesiyle yaklaşılması gereken, psikolojik tedavi yöntemleriyle tekrar kaynaması sağlanılarak iyileştirilebilen rahatsızlıktır.
biraz kırık olan kalptir. feminendir ve kıvırtır arada bir. kıçı yer görmez. *
kemiği de yok ama kırılıyor işte...
kırık değildir o kırık olsa yerinde duramazsın. çıkıktır çıkık.
anlamsız, boş boş bakmaktır. ne seversin, ne küfür edersin. bu kadar net.
ne güzel unutmuştum o çok değer verdiğim ama anlamsızca aramızın açıldığı o insanı. ne güzel onu kaybetmenin verdiği şoku atlatıp yaşamıma geri dönmüştüm. ta ki bu gece attığı mesaja kadar. o kalp kırıklığını yine derinden hissettim. yüksek bir öfke, kızgınlık ama alttan alttan gelen derin bir sevgi. bu yüzdendir ki nötrleşiyorsun. adeta toprak gibi oluyorsun. her şeyini paylaştığın belki de senin için en değerli insanı tekrar hatırlıyorsun gülüyorsun, içini sıcaklık kaplıyor ama tüm bunları hatırlarken sana yaptığı kolay kolay unutulmayacak o hatayı da hatırlıyorsun. o yüzden gururun engel oluyor geçmişin sevgisine. eskisi gibi olamıyorsun. gerçekten insanın kızgınlığı geçiyor da kırgınlığı geçmiyormuş onu anlıyorsun...
apple watch vari bir aygıt takan koby soto(kendisi de taş bu arada, gözlerine yandığımın) sevgilisinin telefonda kendisinden ayrılırkenki kalp atışlarını şans eseri kaydetmiş. bir nevi kalbinin kırılma anını.

http://ayisozluk.com/lnk/aa2340
insanı davranışsal olarak ergenlik çağına gönderebilen, kontrol altında tutulamazsa ciğer yangınına ve nefes darlığına sebep olan, yavaş yavaş ölüyormuş gibi hissettiren fakat hiçbir şekilde sağlığa dokunmayan bir çeşit üzüntü, yas hali.