kapitalizm

para ve sermaye sahiplerinin yönetimindeki sistem. zenginsen kralsındır. üretiyorsan kralsındır. adaletsizlik gibi görünür. net bir tanım gerekirse,"sınırlı olarak şahsi teşebbüse ve mülkiyete müsaade eden, kazanç, kar, rekabet ve rasyonellik ilkesine dayanan, genelde çok değişik özellikler arz eden ekonomik yapıya sahip rejimdir.
köle efendi sistemini ''özgürlük'' adı altında bir güzel dayayan sistemdir. bir de marketingle süsler bu sistemi ki köleler köle olduğunu çakmasın, mutlu mesut yaşasın.
seçim sistemine bağlı olarak her 4-5 yılda bir düzenin değiştiği, ama düzülenin hiç değişmediği sistemdir.
sermaye sınıfı isçi sınıfını siker. halkın geneli uyumaya devam eder. devlet buna ses çıkarmaz. geleceğimiz bok içinde debelenir. buna capitalism derler.

kaynak: bir halk fikrası
ayriyeten anasının amını sikmek istediğim sistemdir.
instagram'ın 1 milyar dolara satılmasıyla artık emektarların üç kuruş bile değil, 3'ün 1'ini aldığını gösteren sistem. buyrun: http://boomersmag.blogspot.com/2012/06/y...
kapitalizm bir aşk hikayesi "michael moore" pekala izlenmesi gereken bir belgeseldir.

http://visalyolcusuyuz.biz/index.php?option=com_content&view=article&id=2164:kapitalizm-bir-ask-hikayesi&catid=55:kitap-film-tavsiyeleri&ıtemid=65
bir kadının 15 dakika boyunca moda dergisine baktıktan sonra kendini çirkin hissetmesidir.
hem ağası hem töresi kahrola başlık parası...

işte hep bunlar kapitalizm.
sahip olduğumuz şeylerin aslında bize sahip olmasıdır.
faşizmin her daim yoldaşı, hümanizmin can düşmanı, ılımlı islamcılığın hayat kaynağı, günümüz demokrasisinin efendisi ve insanlığı yiyip tüketen bir kanser türevidir!
maddi sömürünün yanında manevi sömürüsü de olan- ki çok daha kötüsü- sistem. anneler günü yaklaşıyor, televizyonda ''anne'' üzerinden bir ton reklam dönüyor durmadan. bir tek annem olsun bana bir şey olmaz anne sen iyi ki varsın hayatımın anlamısın, o tabak bitecek vs sloganları ve duygu yüklü sahneleriyle. çünkü herkesin annesi var, çünkü annesi olmayan çocukların psikolojileri o reklamı sağlıklı bir şekilde atlatabilecek? annesi olanlarında cebinde annesine duyduğu minnete bedel hediye alabileceği parası var? yetimhanelerde de çocuklar hobi olarak kalıyor? anne babanın reklamı olmaz. para için ezildiğiniz kadar keşke biraz da bu çocukların karşısında ezilseniz.