kedi sahibi ayı sözlük yazarları

sahibi olan şahıs harbi iri yarı 'bear' ise o kediler yanlarında çük gibi minnacık kalacaktır. örnek resim için ---)
edi
şuan göğsümde yatıp çenemi yalamaktadır, kedi babası olmak marifettir.

edit: evin içinde adeta bir bit gibi ben nerde isem yanımda olur. asla kimseye sevdirtmez kendini, çok nadir yaklaşır başkalarına. bazen köpek gibi davranıyor; söz dinliyor ve dediklerini anlıyor gibi. çok kıskanç, elimdeki telefona kafa atıp düşürür, labtopun klavyesine gelip bi anda oturur uzanır. hassas bir şahsiyet kızdığında bağırdığında maximum 1 saate yakın küs kalmaya çalışır, göz temasımız ile küslüğümüz sona erer. ılginç bir şekilde çok iyi anlaşıyoruz, aramızda bir iletişim var.

edit 2: bizim kız ağustosta 5 tane bebek verdi. bebeklerin hepsi ayrı bir güzeldi, kimisi kulakları kimisi rengi kimisi gözleri hepsinde farklılıklar vardı, birbirinden güzeldi. anne baba gri olunca onlar da griydi, daha sonra evde 6 kedi olmuş oldu. alanlarını kısıtlasam da evde sürkeli bir terör estirme vardı. hakkaten çok kediyle de beraber yaşamak zormuş, benim durum farklı oldu tembel anne bebeklerine tuvalet eğitimi vermedi hepsi de canı nereye isterse yaptılar, sahiplendirme kısmı en zor süreçti benim için.. neyse ki güzel güzel seçe seçe verdim. hangisi kimde çok iyi biliyorum arada sırada arayıp tehdit ediyorum sahiplendirdiğim kişileri "bakamazsanız ben alır bakarım sakın kimseye vermeyin" şeklinde. daha sonra anneyi kısırlaştırdık. huyu değişti daha bi duygusal oldu. hafiften toparladı hamilelik döneminde çok kilo vermişti prensesim şimdi daha iyi kısırlaştırmanın da etkisi ile biraz kilo aldı. iyiyiz çok şükür onu çok seviyorum.
ben nereye o oraya aşığım sanki dışarı çıktığımda psikolojisi bozuluyor benden başka kimseye dokundurtmaz kendini birlikte duşta alıyoruz
başlık yanlış açılmış. kedi ya da kedilerin sahipliğinde yaşayan bearlar olmalı.
naylon torbaya koli bantı sararak hafif bi top yaptım, bi sağa bi sola topa vura vura koşturuyor kendisi. sonra turu benim yanımda tamamlayıp ağzında topla geliyor, topu atayım diye bekliyor. atmamla 3 metre uzun atlayış yarışlarında müthiş bir performans sergiliyor. işte bu benim kedim.
hayatımın sonuna kadar hayatıma dahil olabilecek tek erkek olan " astral"im ile beni de sayın..

ama şunu hatırlatmakta fayda var, bir kediye asla sahip olamazsınız, o sizi himayesine kabul eder..
bende de cosmo var. astral ile tanıştırsak mı ki ne..

edit: cosmo dişidir
şu an kedim yok ve şartlar gereği bir süre daha olmayacak. zaman içinde kedilerim olmuştu. ailemde de kedi besleyen çok insan var. bu kedilerden bazılarının adları şöyleydi: fadiş, mimi, carina*, tırmık, arabişko*, nuri sesigüzel*, pufkin*, nişantaşlı, beşiktaşlı...
12 martta 8 yaşına girecek bir oğlum var... 45 günlükken sahiplenmiştim, geldiğinde avucumun içine sığarken şimdi 9 kiloya yaklaşan ağırlığı neticesinde kucağıma bile zor sığıyor. kediyi sahiplenirken aklımda bir sürü isim varken eve geldiği ilk günlerde babamın kendisine çakal diye seslenmesinden ötürü adını çakal koyduk... umarım daha uzun yıllar sağlıklı bir şekilde hayatımda olmaya devam eder, karşılıksız gerçek sevginin ne demek olduğunu her sabah gözümü açtığımı hissedip göğsümde mırlamasıyla daha iyi anlıyorum...
dante de bana sahip çıkıyor çok seviyor beni sahibim
oğlum küllük ile birlikte +1 olarak olaya dahil oluyoruz
4.5 yaşında bir oğlum 3 yaşına girecek olan bir de kızım var. ikisini de sokaktan evlat edindim. oğlan ilk geldiğinde market dönüşü ayağıma dolanmıştı tüyleri yumuşacıktı 4-5 aylık falan. öyle sevimli öyle tatlıydı ki anne olur alalım ben bakarım mamasını ben alırım falan diretmiştim. o zamanda askerlik yeni bitmiş ağır bir ameliyat geçirmişim kırmadılar beni. kızı da 3 günlük iken onu yemekte olan bir kedinin ağzından aldı annem boynunda diş ve kan izleri gözleri bile tam açılmamıştı.

veterinere koştum götürdüm bizimkiler kıyamet tabi 2.sine nasıl bakarız olmaz falan. biraz büyüsün internetten sahiplendircem dedim ehehe sahiplendiremedi =) kızı çok seviyorlar o da sevdiriyor kendini acayip zeki. bildiğin konuşuyor muhabbet ediyo senle. 2 ay uykusuz gittim işe gece kalkıp biberonla besledim 2 saatte bir altını temizledim. tuvaletini ilk kez kuma yaptığında ağlamıştım sevinçten. anlayamazsınız. şimdi büyüdüler tabi geçinip gidiyoruz onlarla. eve ne zaman moralim bozuk gelsem iki mıncıklamayla tüm stresi alıyorlar. kediler güzeldir bütün hayvanlar güzeldir. kedi seven insandan korkmayın zarar gelmez.
3 tane erkeğe sahip olarak katıldığım durumdur. gölge, ceset ve sarı (evet.. evet.. çok yaratıcı değilim.) hepsini bir yıl aralıkla sokaktan buldum. hepside şans eseri. bebeklerim onlar benim. önce onlar sonra ben. akdfjsdşg
efendim ayol!

iki scottish fold kızım, bir british shorthair oğlum ile ben de aranızdayım ehehe.
içedönük (belki "münzevi" daha doğru) olduğu düşünülen yazarlardır. çünkü genel kaide, kedi besleyenlerin içedönük, köpek besleyenlerin ise dışadönük ("sosyal" daha doğru olabilir) kişiler olduğu yönündedir.
kedilerle iletişimim berbat olduğu üzere hiç beslemedim. ama köpek beslemişliğim var ve kedi severler kızmasın, ben köpekleri daha dost canlısı buluyorum. her gün düzenli olarak yemek verdiğim kedinin pençeleriyle yaralanmışlığım var ve köpekler menfaati olmasa bile insana daha sıcak. sırf bu yüzden kedilere mesafeliyim.
ben.ölüp bitiyorum,bayılıyorum ona. hatta ben aslında kedi sahibi değil kedi insanıyım. ben onun insanıyım yani beni parmağında oynatır. mama yerken sırtı okşanmaktan çok hoşlanır ve ayağa kalktığım her an mama kabının başında çılgın tacizleriyle "önce benim mama,sonra senin işin" yaptırımını uygular. oynamak ve sevilmek istediğinde yanına oturup patisiyle bıkmadan usanmadan dürte dürte miyavlar,görmemezlikten duymamazlıktan gelemezsiniz sapık gibi taciz eder ama çok seviyorum çok. bu günlerde ona bir kaç gün bakacak birileri yok ya hayatımda tek derdim bu sözlük :))
vajinasever sözlük yazarları da olabilirler çünkü ingilizcedeki "pussy" kelimesi hem vajina için hem de yavru kedi için kullanılır.
bir erkek bluepoint babasıyım.