kız kardeşimin hikayesi

cameron diaz ve abigail breslin'in başrollerini paylaştığı bir aile draması. jodi picoult'ın aynı adlı romanından uyarlanmıştır. * * kızlarının ilik kanseri olduğunu öğrenmeleri üzerine, aile, ilik sağlayacak yeni bir çocuk yaparlar. yeni doğan kız (bkz: abigail breslin) doğumundan beri ablası için sürekli ameliyat olmaktadır. ta ki kız büyüyüp 10 yaşlarına gelip ailesine dava açana kadar. işte olaylar burada başlıyor, yürek burkucu, göz yaşartıcı, hayatın anlamını kavramaya yönelik, ailevi değerleri korumak açısından cidden önemli ve izlenilmesi gerekilen bir filmdir.

http://www.imdb.com/title/tt1078588/
kesinlikle güzel bir film. amerikan filmidir bi numarasi yoktur demistim bastan ama fena halde yanilmisim.. beni son zamanlarda böylesine aglatan bir film olmamisti. kanser hastasi olan büyük kiz kate'i oynayan sofia vassilieva olaganüstü bir oyunculuk çikarmis. annesi sara rolünde (bkz: cameron diaz)'a zaten söylenecek söz yok. gün be gün ölüme giden genç bir kizin bunu sogukkanlilikla gögüslemesi, kabullenisi, ölüm karsisindaki cesareti, annesinin çaresizce çirpinmasi ve ailenin diger bireylerinin yasadiklari epik bir dille anlatilmis..
başlığı gördüğümde, yeniden o sahneler gözümde canlandı. gerçekten amerikan yapımı olmasına rağmen, insanın iliklerine işleyen bir aile dramı. cameron diaz çok güzel bir oyunculuk sergilemiş. şiddetle tavsiye edilir.
selpaksız izlendiği takdirde pijamanızın kolunun sümükle ve gözyaşıyla kaplamasına neden olan dram filmi. ayrıca alec baldwin'in de olması filmi ayrıcalıklı kılar.