kondom des grauens

1996 yılında gösterime girdiğinde anında bir trash kült film olarak nitelendirilen katil prezervatif, aynı isimdeki bir alman çizgiromandan esinleniyor. canlı, hareket edebilen ve en kötüsü ısırabilen bir prezervatif new york’u tehdit etmektedir. cesetler birikmeye başlayınca olayları çözmek üzere tecrübeli gay dedektif luigi mackeroni (udo samel) görevlendirilir. ancak kimse cinsel organ yiyen prezervatif teorisine inanmaz. mackeroni üstüne üstlük bir de bu canavara toshacklarından birini kaptırınca olay kişisel bir hırs halini alır. araştırmaları o'nu new york’taki cinsel sapkınları, ürettikleri katil prezervatiflerle yok etmeye çalışan bir yeraltı örgütüne götürür.

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/49127/katil-prezervatif-fragman

not : alıntıdır. *
kült bir film. new york'ta geçmesine rağmen karakterlerin almanca konuşmalarıyla en baştan şöyle bir sarsılıyor insan. amerikan polisiye film klişeleri ile dalga geçer. yönetmen ayrıntılara dikkat etmiş oldukça. mesela ağzından sigara eksik olmayan, 32 cm uzunluğundaki penise sahip dedektif mackeroni'nin duş perdesi sigara delikleriyle doludur, tuvalet kağıdı rulosu koyma zımbırtısının üzerindeki sigara yanıkları de aynı sahnededir.

ısıran prezervatiflerin dizaynını alien filminin yaratıklarını dizayn eden kişi yapmış.

------ spoiler-------
asansörde seks sahnesi için şuraya gidiniz: http://mediacommons.futureofthebook.org/imr/2009/03/18/how-i-learned-stop-worrying-and-love-killer-condom **

***

küss mich bulle!