kurban

kerem tüzün ,burak gürpınar , deniz yılmaz , özgür kankaynar iyi grup diyip zaman zaman dinlediğim " sarı çizmeli mehmet ağa " coverlarıyla aklımı aldıktan sonra bambaşka bir boyutta saygımı sevgimi kazanan ; nekropsiden keremin bas gitar kadrosunda oldugu ( ki o yüzden adı en başta ) on numara türkçe sözlü müzik yapan topluluk.
sarı çizmeli mehmet ağa meselesine gelince toplamda sarı çizmeli mehmet aga der geçersin " hadi otur çal deyince işin rengi değişiyor özellikle davullarda ve bas partisyonlarında " şarkının aslına bin basıp telif eser sayılabilecek biçimde evrimleşen çalışma olmuştur. elllerine sağlık hepsinin.
'' hiç dinlemedim.'' diyen bile bu şarkısını bilir.

çok başkaydılar. bir dağıldılar bir toplandılar derken şimdilerde neredeler bilen yok. çıktığı günleri, kasetli zamanları hatırlıyorum. ne dinler, hoplar, zıplardık. türkiye'de bu grup işini beceremiyorlar ne yazık ki...
deniz'in panik, burak'ın athena'ya geçmeden önceki grupları.
kur denilen şeye banılarak yapılabilitesi mevcuttur.

(bkz: sıçtı cafer bez getir)
insanlık tarihinin en köklü geleneği.
"misafir" şarkılarının hayatımın anlamı olmasına vesile olmuş müzik grubudur.
can emanet, ruh misafir.
(bkz: melis danişmend cover misafir)
reformist ve anti-kapitalist islamcı fikir adamlarından recep ihsan eliaçık'ın, son radikal önerisi: "kurban keseceğinize, ihtiyacı olanlara bağış yapın...nitekim, kur'anda namaz kılma üzerine ayetler varken, kurban kesme emri yoktur; kurbanla ilgili yapılan çeviriler, arapça aslına uygun değildir"