lsd

albert hofmann tarafından 1943 yılında bulunmuş olan lsd acid diethylamide'nin kısa yazılışıdır. çavdar küfünde bulunan lysergic asitten üretilir, yarı sentetiktir. tarihte migren, şizofreni gibi hastalıkların tedavisinde ve soğuk savaş döneminde silah olarak kullanılmış olsa da günümüzdeki tüketiliş amacı salt uyuşturucudur.kokainden 100 kat daha güçlü olan bu uyuşturucuyla syd barrett'in ölümü sayesinde tanışmak da oldukça üzücü.
le se de diyen olup olmadığını merak ettiren madde.
sonunda kafasına erişebildiğim, gecemin yenikapı sahilinde araba içinde ağzımdan sular akarak sonlandırılmasında emeği geçendir.
kimyasal seviyorsam demek...
açılımı "liserjik asit dietilamit" olan bilinçte aşırı değişiklikler, algı bozuklukları, renklerde farklılıklar ve halüsinasyonlar yaratan hap olarak geçmektedir.

halüsinojen bir zıkkım olmakla birlikte hayatında hiç uyuşturucu madde kullanmamış biri olarak şimdiye değin hiçbir şeyi bu kadar merak etmemiştim. özellikle internette diğer sözlüklerde kullanan insanların yaşadıklarını okuduktan sonra merakım bin beş yüz doksan beş katına çıktı..
asap rocky'nin son albümünden bir parça. kendisi "love, sex, dreams" olarak açmış olsa da klip lsd tribini yansıtıyor.