mahsun kırmızıgül

asıl adı abdullah bazencir olan 1969 bindöl doğumlu şarkıcı, yönetmen, senarist. müzik piyasasına giriş yaptığı ilk yıllarında çok ses getirememiş; ancak '' alem buysa kral sensin'' parçasıyla yükselişini yakalamış kişidir. sonrasında gelsin, albümler gitsin diziler. bir dönem sessiz kaldıktan sonra '' sarı sarı'' isimli albümüyle yeniden ekranlarda görür olduk. hem imajını değiştirmiş hem de tarzını biraz değiştirmişti. sonrasında '' dinle'' isimli albümüyle iyice kop kop moduna girmiştir. şu an hayat devam ediyor dizisinin senaristi ve yönetmenidir. genelde sinamalarda sağlam gişe yapan filmleri vardır.

(bkz: beyaz melek)
(bkz: güneşi gördüm)
(bkz: new york ta beş minare)
reyting uğruna senaristliğini yaptığı dizilerde ölmeyen, hapse girmeyen kişi bırakmayan entel maganda.
gezi parkı direnişini eleştirmiş ve "desteklemem söz konusu olmaz" diyerek eylemcileri gericilikle itham etmiş eski şarkıcı/türkücü yeni dizi yaratıcısı vs.
ahmet kaya çatal bıçaklar eşliğinde linç edilirken susan, kürt kimliğini gizleyen popüler arabeskçi. şimdi çıkmış gezi parkı direnişçilerini gericilikle itham ediyor! iktidarın yalakası atv'ye dizi yapınca böyle oluyor demekki! köprüye, metrobüse karşı çıkmak gericilikmiş beyzadeye göre... bu müthiş zeka dolu yoruma göre inşaat, alışveriş merkezi ve köprülerden geçilmeyen dubai, katar gibi yerler dünyanın en gelişmiş ülkeleri. demek cebi para dolu adam gerici olamıyor. bu adam şimdilerde fetullah gülen ve ekibiyle kol kola duygu sömürüsü yapan filmlere ve dizilere imza atıyor. direnişe destek vermeyenlere uygulanan protestonun aynısı kendisine de yapılınca o bayıldığı hükümet umarım kendisine yardımcı olur...
kendini sarışın sanıyor.

hayır mahsun değilsin:

çağan ırmak'ın gümüşperde'de, yılmaz erdoğan'ın şiirde, tiyatro ve güya edebiyatta, korhan erel'in müzikte, beyazıt öztürk ve okan bayülgen'in televizyon ekranlarında eylediği ne varsa bu şeylerin sinema versiyonlarını hazırlayan karantinalık bünyedir.
bu adamdan haz etmediğim kadar bir de özcan deniz'den haz etmem
bu adamdan ve özcan deniz’den haz etmediğim kadar bir de alişan’dan da haz etmem .
sanırım prestij grubuna karşı bir haz etmeme durumum var.
sarı sarı şarkısını en çok sevdiğim şarkıcı ve yönetmendir.

twerk şavaşları gibi birsey olmus tam twerk de degil ama

keşke aşiret arazi kavgaları da böyle olsa
kimse klibe dur dememiş öyle bir klip götü leğen kim varsa almışlar mahsun kırmızıgül ün askısı ise libido killer bir item

müzikal bir havası var