marko pasa

uzun zaman sonra piyasaya çıkmış yazar.
son yorumuyla sandalyeden düşeyazmama sebep olan nadide ayılardan biridir... severim kendisini

küçük üç (galp)
güzel ve mütevazi adam.

ayı sözlük yeni yıl zirvesi sayesinde tanıdım kendisini. bir arkadaşa bakıp çıkmasıyla üzdü. umarım ilerde daha uzun süre vakit geçirebiliriz.
çok yüklenildi kendisine, herşeyin bir telafisi var bir sonraki zirvede yarıda bırakmayacaktır. destekçisiyim, yanındayım.
bir başlıkta bu nicke rast gelince "lan ben bu başlığı ne zaman açtım" diye kendime sordum. bir on beş saniye baktım, girdiye. sonra ne olduysa yok lan ben loranahmes2yim dedim. beş on dakika sonra araştırmacı yazar john keating bana şu suali yöneltti: "len senin sözlükte iki hesabın mı var?". ne alaka derken marko paşa diye kaş göz yaptı. oha dedim. hemen marko paşanın hüvviyetini tıkladım. başlıklara, yazılanlara göz attım. terledim. kuran mushaf getirip kendimi müdafaaya giriştim. tanrım inanacak mıydı? yersizce terler boşanıyor, göz bebeklerimde gözle görülür bir büyüme söz konusu oluyordu. ağlamaklı bir şekilde işaret ettim parmağımla bak barbara ağa hakim olan barbara deyiverdim. düşünüyordum, tanrım bir hesap açmış ve sonra unutmuş olabilir miydim? bir momento vakası efendime söyleyeyim bir ghajini filminden fırlamış değildim ama hafızamla ilgili bir mesele yok değildi. marko paşa ben olabilir miydim? yoksa geçmişim mi hortluyordu.evet sözlüğe kayıt yaptırırken nick olarak marko paşayı istemiştim. ancakk... tanrım ağlamaya başlamışım. hıçkırıyorum, haykırıyorum ama nasıl! araştırmacı yazar john keating buna inandığını söyleyip gözlerini kıstı. bundan bir mana çıkarmak mümkündü. ne yapmalıydım ve en iyisi yetkilileri göreve davet etmekti. her şey açıklansındı. derken bu entry peyda oldu.

bir marko paşa var ama ben değilim.

ilgili başlık:

(bkz: barbara heralde barbara manken olan)