moda insanın kendine yakışanı giymesidir

"moda" kadıköy'de bir semt adı'dır.
pantolonu gösteren ütüdür, ayıyı gösteren götüdür. ne giydiğinin ne önemi var?
moda, neyi satın aldığındır. stil * ise onu nasıl kullandığın.
modanın moda olanı satın alabilecek güce sahip herkesin her şeyi üstüne giyinmesi olmadığının altını çizmeye çalışan söz. klişe ama doğru.
beni aç bırakan aldığım kıyafet, içimi doyurandır.
moda insanın, elbisesini etine iliklemesidir.
bu cümleyi kim çıkardıysa ağzını burnunu dağatıcam. moda öyle bir şey değildir kardeşim yok öyle bir şey.

moda arz ve talep için yaratılmış bir pazarlama politikasıdır. tabi talep ve arzı da satıcılar yaratır. bunu iki türlü yaparlar bir herkes gibi olun modaya uyun ikincisi de hiç kimseye uymayın farklı olundur. fakat her ikisinin de eninde sonunda varacağı nokta aynıdır ve bu da kitle hareketidir. modada kitle hareketi vardır bireysellik yoktur. ister farklı olacağım diye çıkılsın ister aynı, her türlü de aynı bokun kahverengisi olup çıkılır.

bir de herkes moda profesörü olup çıkıyor ya nasıl uyuz oluyorum nasıl! herkes bu ülkede herşeyi biliyor herkes herkesin özel hayatına karışıyor ya. kim ne giyiyorsa ne düşünüyor ve savunuyorsa savunsun sanane kardeşim sana ne arkadaşım? çıldırtmayın beni!
sözde özgüvenin tavan yaptığı, nişantaşı, cihangir, taksim-beyoğlu'nda kendini şık sanan dolanan kişilerin hayat felsefesi.
moda çüke benzer, herkesinki farklıdır, herkes farklı sever, bazıları bamya, bazıları gayporn pipisi(büyük), bazılarına da farketmez çük olsun yeter ki, "kasımda aşk başkadır"dan charlize theron ablamızın dediği gibi 'they are just çüks/clothes'