muammer güler

ankara hukuk mezunu,istanbul eski valisi,mardin milletvekili.an itibariyle türkiye cumhuriyeti'nin yeni içişleri bakanı olmuştur.
padişahımız efendimiz tayyip sultan'ın yeni vezir-i azam'ı.
artık nasıl bir torpili varsa buralara kadar geldi.. istanbullu onu, 1 mayıslardaki provakatif açıklamaları, polisin her firsatta her türlü kitle gösterisine hunharca saldırması ve bol bol gaz kullanmasıyla hatırlıyor.

(bkz: gelen gideni aratır)
(bkz: idristen kaçarken muammere tutulmak)
hrantın katilleriyle birinci dereceden akraba vekil ve ödüllendirilmiş bakan ..
idris naim şahin'den sonra kabine değişikliğiyle gelen yeni iç işleri bakanı. geçmişi geleneksel akp milletvekilliğiyle uyuşan ve son zamanlarda bakanlardan gelen zaytungvari açıklamalara katkıda bulunup bulunmayacağını merak ettiğim şahıs.
idris naim şahin şeysinin kabineden silinmesiyle birlikte, ama bizi şimdi kim saçmasalak gaflarla güldürecek diye düşüncelere zerkederek yerine gelen eski istanbul valisi, bir de provokatör.
gelen gideni aratır başlığnı hatırlatan eski vali yeni bakan.. *
oğluyla olan konuşmasında oğlu barış güler, elinde ne kadar var? sorusuna, elimde 3 5 kuruş bir şey var diyor. sonrasında ne kadar var? dediğinde cevap olarak 700 trilyon mu 1 trilyon mu tam anlayamadım bir mebla söylüyor.

reza zarrab davası'nda zarrab'ın ifadelerine göre oğlu barış güler'e çin banklarında da aynı para aklama işini yapabilmek için aracı olması konusunda 100bin dolar rüşvet vermiş. fakat çin bankaları bu tür işlemlere izin verilmeyeceğini belirtmiş. her ülke türkiye gibi yolsuzluk bataklığı değil elbette.

http://halktv.com.tr/reza-zarrab-muammer...
zamanında soruşturma açılma kaygısıyla kendisini arayan reza zerrab a önüne yatmalı garanti veren eski bakan.normalde yanına bile yaklaşılamayan politikacıların genişliğini gördükçe ,değil önüne, altına yatması için bile herkezin bir bedeli olduğunu düşünmeye başladım.yeterki sen paradan haber ver.