natacha atlas

kim ki duk'un bin jip (boş ev) filmini izlediyseniz ve filmdeki tek müziği de çok sevdiyseniz, bu kadını biliyorsunuz demektir.
boş ev'de gafsa şarkısı ile arz-ı endam eyleyen bu güzel kadın belçika doğumlu mısır asıllı bir hanımefendi.

gafsa'yı şurdan dinleyin:

ve bu kadını çok sevin.
mon amie la rose cover'ıyla ve light of life- kingdom of heaven la doğu-batı sentezini kanlı canlı bize yaşatan kadın.

light of life- kingdom of heaven
(hafiften loreena mckennitt havası var)
mon amie la rose
eski sevgilim* sayesinde tanıdığım sonrasında edasını tavrını, sesini şarkılarını, kıvraklığını nağmelerini, iri çekik gözlerini köfte dudaklarını sevdiğim kadın.
*allah be... neyse sustum.
annnesi britanya kökenli bir hintli, babası ise faslı bir yahudidir. belçika'nın arap gettolarında büyümüştür. doğu batı sentezi diye birşey varsa bu natacha atlas'tır. inanılmaz erotik bir sesi ve arapçası vardır. bazı arap müzik eleştirmenleri ümmügülsüm ve fairuz gibi isimlerden sonra gelmiş geçmiş en iyi arap vokali olduğunu iddia ederler. son derece otantik arap nağmeleri söylediği gibi elektronik ve pop altyapılı şarkılarda söyler. birçok batılı grup ve şarkıcıyla düet yapmıştır. sırf zevk olsun diye paris'teki bazı gece kluplerinde ve bazı iddialara göre bir vakitler istanbul'da dansözlük yaptığı iddia edilmektedir. sonradan müslüman olmuş ve orkestrasından mısırlı bir amcayla evlenmiştir. seni sevmeyen ölsün natacham!