nevşin mengü

youtube kanalı da takip edilesidir.

yazdığı, konuştuğu şeyler ile zaman zaman birilerine atan tavrı vardır. tüm baskılara rağmen doğruyu söylemekten çekinmemeye gayret ediyor. cnn türk'te sunduğu haber programı 1 saat kısaltılmış.
çok yakında merkez medyadan atılması an meselesidir muhtemelen banu güven tarzı bi kariyeri olacaktır. babası ise chp milletvekili şahin mengü olması sebebiyle cnntürk ten kovulması neticesinde halk tv de çalışmaya başlaması ise kuvvetle muhtemeldir.
"girdisi, çıktısı, oturdusu, konuştusu 23 dk süren konuşma" dediği için cnn türk'teki işinden kovulduğu söyleniyor.

şu ara en güzel muhalefet yapan şahsiyet.

kovulma olayına gelince, zaten kanaldaki işini çoktan gözden çıkarmıştı buna kovulma değil işini siklememe denir ancak.

laf sokmalı tweetlerinin hastasıyız.
insanın düşünmekten canı yanar mı isimli kitabın yazarı. iran'ı anlatır. ikinci kitabı yoldaymış, türkiye'yi anlatacakmış bu sefer.

lezbiyen veya biseksüel olduğunu düşünüyordum, fakat gelen bir soruya cevap olarak şimdiye kadar hiçbir kadından hoşlanmadığını söylemiş. bu arada vegan'dır kendisi.
bu ablayı çok seviyordum ben cnntürk'te izlediğim tek haberciydi. yorumlarına bayılırdım. gerçi hala bayılıyorum orası ayrı lakin ekranda görmek bir başkaydı be.
şu sıralar dw türkçe adına program yapıyor. youtube üzerinden de izlenebilir.
1982 doğumlu lisansını bilkent’te yükseğini ise galatasarayda tamamlamış gazeteci, spiker. babası chp mensubu bir siyasetçi olduğu için kariyer hayatında liyakat usülünce bulunduğu mevkiye geldiğini kanıtlamak adına çok çalıştığını ifade etmiştir. son dönemde muhalefetin doğruları söyleyemediği veya elzem soruları soramadığı için gazetecilerin meslek yapmaları sanki siyaset yapıyorlarmış gibi görülmekte fakat ben epeydir nevşoyu izliyorum, siyaset ile alakalı yayınları olsa da aktif olarak siyaset yapmıyor; gazeteciliğin esaslarını yerine getiriyor.
biraz da bu hanımın özel hayatını konuşalım vegandır ama kuzular hariç :d sporla arası iyidir, kamera karşısındaki mimikleri farklı ama hoştur, amacı önündeki metni okurken vurgulara dikkat etmekten ziyade karşısındakine meramını anlatmaktır. sevmediğim bi huyu var yalnız, şu sıralar deutsche welle’ye bağlı çalışıyor, onların youtube kanalında videolarını paylaşıyor ve yayınlarına konuk da alıyor ama ablamız biraz tez canlı olduğundan konuğu görüşmeyi kapatmadan çat kapatıveriyor. konuğun son lafı atmosferin bilinmezliğine uçuyor.
kaos gl röportajında şuna yakın bir açıklaması vardır.

"28 şubat sürecinde çok kullanılan bir ifade vardı ‘başörtüsü siyasal bir simgedir, bir kıyafet değildir’ diye. bakın ne kadar ilginç bir paralellik. şimdi mahir ünal, lgbti hareketi için ‘bu bir siyasal kalkışma, siyaset yapıyorlar bunun üzerinden’ diyor.

erdoğan, o zaman çok doğru bir şey söylemişti türbanla ilgili ‘velev ki siyasal simge’ demişti. yani yasak mı bu? siyasi bir tavır koymak yasak mı, olamaz mı?”

gayet tabii beden politikaları, beden siyaseti denen bir şey var. insanın her hareketi siyasaldır zaten. organize olmak da siyasettir, siyasetin ta kendisidir.

velev ki lgbti hareketi siyasal... bu yasaklanmasını mı gerektiriyor? kısıtlanmasını mı gerektiriyor? bu insanlar üzerinde baskı kurmayı mı gerektiriyor? siyaset yasaklandı mı bu ülkede?”