pandik atmak

ortaokul döneminde sık gerçekleştirilen eylem. şaka amaçlı bir başkasını parmaklamaktır. parmaklanan kişi sıçrayarak "anananı skiiiye" diye bağırır.
az gelişmişlik örneğidir. ama o yaşta zaten ne bekleyeceksin çocuklardan, atom bombası yapacak halleri yok.

edit: ortaokul mu kaldı anacım, ilkokul olsun o. *
bir nevi tacizdir. bu konu ile ilgili yaşanmış bir olayı anlatayım. lisede samimi olduğum kız arkadaşlarımdan biri göz kırpmasına bile aşırı tepki gösterirdi. hal böyleyken diğer 2 kızda terapi olarak arkadaş arasında pandik atıp oh dedittirirlerdi. gel zaman git zaman bir gün yolda aşırı tepki gösteren arkadaş birden oh dedi. gülüştük falan. sonra yol ortasında kızların yapmamasını hatırlattı. diğer kızlarda yapmadıklarını söyledi. arkamızı döndüğümüzde ne görelim. 2 ilkokullu 2 bebe eblek eblek bakıyor. tabi biz kahkaha attık ama madur kız 2 km kovaladı onları.
7 veya 8 yaşlarında 3 çocuk pazar yerinde gülüş cümbüş gezmekte içlerinden birinin* sapıklık ruhu depreşmş, arkadaşlarının dikkatini de kendine çektikten sonra tezgahta meyve sebze araştırması yapan kadına pandik atar ve kaşla göz arasında kaybolur ama arkasına dönen çemkirmiş kadında gözlerinden kaçmaz zira benimde öyle ki kişi birinci derecede akrabadır, allahtan o bizi görmedi de kıyamet kopmadı, bu da böyle bir pandikti işte.
abuk bir ergen şakasıdır. duruma göre atılanın da zevk aldığı eylemde parmak resmen totoya sokulmak istendiğinde iş pandik atmaktan çıkarak parmaklamaya döner.
90ların kaybolmaya yüz tutmuş değerlerinden biridir. eskiden sokağa çıktığınızda birbirine pandik atan, plastik mermili tabancalarıyla oynayan, birbirinin şortunu indiren neşe dolu çocuklar görürdünüz. şimdiki çocuklar pandiğin değil felsefesini sözlük anlamını bile bilmiyorlar. hep bu üniversite mezunu bilinçli anne-baba kuşağı yüzünden pepee izleyen çilekli süt içen dejenere olmuş değerlerimize sahip çıkmayan hastalıklı bir nesil yetişiyor.

(bkz: buradan yetkililere sesleniyorum)
vaaay bee.
ilk okulların en trajıkomik olayıydı.
hangi kafayı yaşayan yaş gruplarıydık ! pandik atma yarışımı yapılırmış yaa.
okul geçmişimdeki bu durum aklıma geldikçe kendime küfür ediyorum.
bir keresinde 8-9 yaşlarındayız, 5-6 erkek arkadaş eblekleşip şakalaşcaz ya başlıktaki eylemi gerçekleştirmeye koyulduk.
gerçekleştirdiğim eğlem değil parmak, kol sokmaktı.
bir sonraki evresi için (bkz: fisting)
pandik ile pendik semti arasında bağlantı kurarak yapılan esprilerde kendisi kadar kötüdür.
bir de ceviz kırma vardı kafada. o da fena yakan yakan el şakalarının şahsına münhasır örneklerinden.