pembe metrobüs

çok sevgili muhafazakar halkımın insanlarının karşı cinsle temas kurmamasını sağlayacak olan uygulama. tam bir saçmalık, oldu olacak pembe duraklar filan da olsun, hatta yer altında pembe tüneller olsun da hiç görmeyelim ortalıkta hatun filan. (bkz: akıl akıl gel götüme takıl)

alakalı değildiyse de pink reporta bir gönderme yapmak allahın emri..
okullarda da pembe okul mavi okul diye ayırmalar başlayacakmış. rüyalarda yaşıyor bazı ampüller. bir kaç boş yol kenarı verelim de lale diksinler bari.

(bkz: pembe bir metrobüs gördüm rüyamda)
önümüz yaz çağrışımları yapan renkli uygulama.
malatya'ya da pembe trambüs adıyla geliyormuş. kadın ve erkekleri birbirinden ayırmak yerine erkekleri eğitin!

http://asdi-lgbti.com/2016/12/13/malatya...
bursa'da pembe vagon uygulaması kaldırılmış. sevindirici bir haber kadınlar adına. ayrımcılık yapmak isteyenlerin kafalarına balyoz gibi inmiştir. bravo.
https://onedio.com/haber/bir-gecede-yazi...
kadını pembe erkeği mavi görüyorlar. sonra ikisini birbirine zıt hale getiriyorlar. kadınla erkeği birbirinden ayırmak kadınları teşhirci erkekleri tacizci, tecavüzcü olarak kodluyor. en kötüsü bazı kadınlar da erkeklerle aynı ortamda bulunmayı ahlaken yargılıyorlar. sormazlar mı madem bu kadar erkek fail veya olabilir, neden kadınları da sistemine dahil eden bir adalet düzeni için müdahale etmiyoruz ?
pembe otobüs, kimin rüyası, pembe tacizcilerin rüyası, işte bunu nükse ettirdiler, ve on sonunda bunu kabul ettirdiler, aslında başta söylediklerimin, gerçekten işin özü olan söylemek istediğimle ilgisi yok, tabi ki kabul ettirilen şeyler var, ve gün geçtikçe daha da ağırlaşacak bu durumlar, yıl 2019 u çaldığında, bir bakmışız iran modeli bir ülke, herkez çarşaflı, alkol yasağı var, ve herkeste silah var , isteyen herkes silahını kullanabilir, acayip bir durum değil mi? işte bu günkü hazırlıklar bunlar , bugünden hazırlık yapılmakta , alt yapı sağlanıyor ve daha sonrasında bize geri dönüşü maalesef hüsran olabilir, ama araştırmak derim her şey araştırmaktan geçer okumaktan geçer, çünkü hiç birimiz doğru şekilde okuyamıyor, yorumlayamıyor, ve yazamıyoruz, maalesef durum bu, türkiyenin de durumu bu.