pembe taksi

sivasta hayata geçmiş sadece kadınlara hizmet edecek olan uygulama umarım arzu edilen huzuru rahatlığı sağlayabilir fakat olası bir kadın tacizinde o saatte sokakta ne işin vardı neden pembe taksiye binmedin diyerek tacizsinin alacağı cezaya indirim şeklinde yansıyıp ekmeğine yağ sürer mi bence sürecek gibi bakalım bekleyip göreceğiz.
öncelikle pembe sizin babanızdır. bu kadınları taciz/tecavüzden korumaya yönelik bir adım değil, kadın erkek eşitliğine düşürülen yeni bir gölgedir. taksinin saat akşam 8e kadar çalışacak olması da "o saatte dışarıda ne işi varmış" ı bize dayatabileceğinizi sanmalarınız, kendine saygısı olan kadın ne o takside çalışır ne o taksiye biner. ayrıca toplumun sorun yanı erkeklerken, kadınları toplumdan izole etmeye çalışan ataerkil beyninizi sikem. sarı taksiye binen kadınlara yollu/aranmış damgası vurmaya çalışıp tecavüzü meşrulaştıran zihniyetinizi sikem. bu ülkede kadınları sizden pembe projeler değil, hukuğun gerçek bir hukuk gibi işleyişi koruyabilir. kendinizi bedenimizden uzak tutamıyorsanız, tecavüzcüsünü öldüren kadınlarımızı serbest bırakın biz kendimizi layıkıyla sizden korururuz. sizin damacanayı siken zihniyetiniz taksiye neler yapmaz.
ayrıca tecavüzcüler için yeni hedef pembe taksiler olacaktır. adamların ekmeğine bal, reçel, tereyağı sürüp bi de kendi ellerinizle yedirmektir. umarım türkiye geneline yayılmaz.
resmen ataerkiyi körüklemiştir.
sabah 8 akşam 8 hizmette olacak. pembe taksiye binmeyen kadın taciz edilebilir algısı oluşacak, neden pembe taksiye binmedin denecek. akşam 8 den sonra kadınların gezme şansının olmadığı bir kez daha vurgulanmış olacak. toplumsal cinsiyet eşitliği diye yırtındığımız şu günlerde "pembe" rengini kadınla özleştirip, kadının korumaya muhtaç olduğu bir algı yaratacak
bunun yerine devlet yaptırımlarını güçlendirse, tecavüze ağır tahrik indirimi vermese böyle salaklıklara gerek kalmayacak.