pikap

o pikap bu pikap şu pikap demedim, gramofonun nostaljik heybetine aldanmadım, araştırdım ve en güzelini sonunda buldum. *
aslında önemli olanın pikaptan çok elmas iğne olduğunu öğrendim. plak koleksiyonum * ve müzik hazzım için artık hazırım. yıllardır bu işe gönül verip, nadide eser toplayanlara * yetişmek için seferberliğim devam etmekte olsa da müziği hayatının arka fonunda çalan soundtrack olarak gören, ince matematikle yazılan her notanın boşluğundan oluşan melodinin; klasik, blues, jazz, soul gırtlaklarından çıkan her soluğun kıymetini bilen herkes için önerdiğim kaliteli dinlengeç.
şuan itibari ile 6 yıllık plak koleksyonumdan seçmeleri buz gibi bira eşliğinde dinlediğim muhteşem cihaz, gramofon teknolojisinin elektrikli versiyonu bir sonraki kuşak teknolojisi, ilk olarak 45lik dediğimiz günümüzün single anlayışında ki arka ve ön yüzünde tek şarkı bulunan ( daha sonra mini long play dedinlen 4 veya 6 şarkılık olanlarıda çıkmıştır) plakları çalan daha sonra yerini lonp play plakları çalan akıl almaz cihaz.
o pikap bu pikap şeklinde söylenmesi zor olan sözcük.
ilgili karikatür:
http://www.itusozluk.com/image/bu-pikap-su-pikap-o-pikap_25759.jpg