piknikte rakı içen öğretmenlere inceleme

müslümanlığın dibine vuruyoruz, vurmayanları da vuruyoruz şeklinde yaşayan ve fütursuzca konuşan politikacılar sayesinde eşeğin tüm deliklerine su kaçıran mahlukatların eseri durumdur. ha alkol içene münafık; ha içmeyene bağnaz demişsin. bakış açısı bu kadar sığ olunca arasında zerre kadar fark yoktur.
bu ulke nereye gidiyor dedirten basliktir. fakat freni patlamis kamyon edasi ile gittigimizin resmidir
normalde inceleme yapılması doğal. bu tarz şikayet merkezlerine bir ihbar geldiğinde soruşturma açılmasına karar vermek için bir ön inceleme/ ön soruşturma yapılır. ama bu inceleme haberde geçen ifadeler ne kadar doğrudur bilemem ama asla birçok öğrenci ve öğretmeni rencide edecek miktarda ve şiddette olmamalıdır. ön inceleme sonunda idari tahkikat yapılıp yapılmayacağına verilir. fakat burada bence asıl önemli nokta soruşturulup soruşturulmama değil, böyle bir suç ithamında karşılaşılan kötü muamelenin çalışanları terörize etmesi ve yönetimin lehine disipline ederek arzulanan memur tipine doğru değişime zorlamasıdır. bunun bilinçli olduğunu düşünüyorum, üzülerek söylemeliyim ki bundan kaçışında olmadığı görülüyor, en azından kısa zaman içerisinde.
ögretmenler sınıftaki ögrencileriyle karşilikli oturupta içmiyolar ki sınıfta da içmiyolar yazdan kalma bı fotograf toplanmiş ögretmenler kendı araların da, sivil haldeler fotograflara da baktım ben eee kimi ilgilendiriki bu ben sivil hayatım da rahat olamıycakmıyım arkadaşim dedirtir insana soruşturma da başlatılmış ögretmenler hakkında.
aradan 5 yıl geçmiş ama hala hatırlanan olay.

kesinlikle çok yanlış bir şeydir. ben sırf öğrencilerimle okul dışında da karşılaşma olasılığından ötürü sigaramı içerken bile dikkat ederim. sonuçta her anlamda öğrenciye örnek oluyorsunuz. rakı da neyin nesi? aynı masada olmanıza gerek yok sonuçta çocuklarla gidilmiş. hoş değil.