quarantine

izolasyon ve karantina konulu korku filmleri giderek komedi filmine dönüşürken, gerçek anlamda istismar etmeyi başaran john erick dowdle filmi(2008)

sıkıcı gazeteciler, yakışıklı itfaiyeciler ve bir apartmana hapsedilen insanlar derken giderek boğan kapalı alan korkusu bile izletmeye yetiyor. ve finalde ortaya çıka sayko eleman cidden iyi fikir olmuş.

yanlış bilmiyorsam italyan yapımı rec'in hollywood versiyonudur, handycam ile film çekme olayının patladığı zaman çıkan popüler filmlerden. başrolde de dexter'ın anoreksik ama güzel kardeşi debra, jennifer carpenter rol almakta.

bir de devam filmi olan quarantine 2 vardır, o da benzeri konunun uçakta geçen versiyonu, vasattır.

edit: rec ispanyol filmi-imiş.
klişelerle dolu bir film olmasına rağmen zaman zaman germiyor değil. boş vaktiniz var ve canınız sıkılıyorsa bir göz atın derim.
biri gitsin orada orjinalimsi bir korku filmi yapsın, amerikanlar da çalıp aynısını ekrana versin. hatta ondan daha fazla hasıtlat yapsın, daha büyük bir bütçeyle. rec'i birçok kez izlemiş biri olarak bu çakma film çok vasat ve gereksiz kalıyor. hatta rec filminin devamındaki olaylar ve gidişatının bir anda değişip başka bir boyut kazanmasını, bu tabiki de ekrana yansıtamamış ve gereksiz bir devam filmi yapmışlardır üstüne. * ayrıca ispanyolcanın verdiği estetik dokunuşu ingilizcenin veremeyişi de göz önünde bulundurulsun.