ranch sos

içindeki yumurta kokusunun çok hissedildiği yoğurtlu sostur. salata sosu olarak kullanılabilirliği olsa pek sevemediğimdir.
bildiğin sanayağ tadı var.pek alışamadım damak tadıma uymadı.bir de 50 kuruşa satılmaya başlanmış.
bünyede sigara gibi bağımlılık yaratan zararlı olduğu kadar da lezzetli* burger king sosudur.
ilk yediğimde : "sperm gibi kokuyor" demiştim. deli gibi hastasıyım bu kıvamı arttırılmış spermin. kokusu da bana halen öyle geliyor.

gıda mühendisi tanıdıklarım asla yeme bu iğrenç şeyi demelerinde haklılardır diye düşünüyorum. çok fazla katkı maddesi varmış efenim.
bu sos ruhu bedenimden ayırsa da yemeye devam edeceğim dediğim nitelikte iki tane alırım başka sos kullanmam
ilk amerika'da tadıp sevmiştim. o zaman daha burger king'te yoktu. görmemiş gibi abanmıştık. tavuk kızartmasıyla da harika uyumlu bir sos. hala her fırsatta deli gibi yemeye devam ediyorum ama oradaki aşçı arkadaşlardan biri "ne kadar yiyorsanız yiyin ama şu ranch sostan az yiyin yoksa çok kilo alırsınız" demişti. yalan da değil kalorisi yüksektir, aşırıya kaçmamak gerekir.
mc donalds versiyonu hafif ekşimsi olan efsane sos. en iyisi sosları burger king'den alıp cebe doldurarak mc donalds'a yol almak.
barbekü sosla harika giden sostur. soğan halkasını banıp banıp yemeliktir.
burger'a sırf bu sos için ayda bir defa uğrarım, fast food sevmememe rağmen. bu sosu resmen sulandırıp içesim gelir. içinde soğan sarımsak var aslında başka da bir şey yok.

zagor renç sosu çok seviyor.
kalori yuvası olan sostur kendileri. kilolu olup halinden mutlu olan arkadaşlara gönül rahatlığı ile önerirken, kilo sorunu olduğunu düşünen arkadaşlara kesinlikle uzak durmaları gerektiğini önerdiğim sostur.

(bkz: kalbini sev, ranch yeme )
(bkz: daha şişman yarınlar için)
yaşadığım ülkede bulduğumda büyük boyundan alıp tostun yanında bile yediğim sos.. bayılırım..