rusya

gün geçtikçe daha homofobikleşen kuzey asya ülkesi. en son eşcinsellere karşı katı kurallar içeren yeni kanunlar çıkaracaklardı. bilmiyorum ne durumdalar. tam da vize uygulaması kalkmışken gitmek istiyordum ama suya düştü sanırım hayaller.
çok gaz bir milli marşı vardır bu ülkenin. en pısırık, en ürkek adamı bile "tutmayın ulaaaaan, rossiaaa sviashennaiaaaaa..." diye gaza getirebilir, ama sovyet dönemini ve stalin'i hatırlattığı için bazı rus vatandaşları da bu marştan hoşlanmazlar, gel gör ki yerine yenisini koymayı da başaramadılar, eskisinin modifiye edilmiş halini kullanıyorlar şu anda.
yakın zamanda resmi olarak eşcinselliği yasaklayacak gibi görünen ülke.

http://www.haberler.com/rusya-escinselligi-yasakliyor-4277622-haberi/
bir türk erkeğinin straight mi gay mi olduğunu anlamayı sağlayan ülke. eğer bir erkeğin rusya kelimesini duyunca gözleri yuvalarından çıkacakmış gibi açılıyorsa straight, umursamıyorsa gaydir.
aşırı derece homofobikleşen bu ülkede, erkeklerin dudaktan öpüşmesi* sevgi saygı göstergesi olması da ayrı bir ironidir.
eşcinselliğe karşı yasalar çıkaran bir homofobik hükümet tarafından yönetilmektedir.
mafyasıyla da bir o kadar ünlü olan ülke
“geleneksel olmayan cinsel ilişkiler propagandası” yasağını uygulayan ülke, bu yasakla avrupa insan hakları mahkemesi’ne gidecek. bu oldukça güzel bir haber.
rusya, eşcinsel karşıtı hamlelerine bir yenisini ekledi. artık yabancı eşcinsel çiftler ve ülkelerinde eşcinsel evliliğin legal olduğu bekarlar, rus çocukları evlat edinemeyecek.
yeni yasa ile trans bireylerin motorlu taşıt kullanması yasaklanan ülke.
en az anadolu milleti kadar ilginçlikte çelişkiler yumağı olan bir uygarlıktır!
fakat, bizden daha farklı tarihsel ve coğrafi koşulları nedeniyle, 17. yüzyıldan itibaren ivmelenerek batı kültürünü öğrenmiş ve sıçrayış yaratmış bir doğu uygarlığıdır.

- komünizm ütopyasını doğurma başarısını gösterdiği kadar, onu rezil bir örneğe dönüştürme konusunda da öncülük yapmıştır evet...
- kapitalizme direnmenin mümkün olduğunu ve abd'nin dünyanın tek efendisi olamayacağını cümle aleme kanıtlamış bir milletin ülkesidir.
- felsefede, edebiyatta, bale ve tiyatroda müthiş sanatçılar ve eserler yaratmış bir toplumun yurdudur.
- çarlık döneminde de sovyet döneminde de hep emperyalist olmuştur.
- sanayide ve uzay araştırmalarında doğuyu temsil eden iki ülkeden biridir (diğeri tabi ki çin dir...)
eşcinsel propagandası yapmanın yasak olduğu ülke. 17 mayıs uluslararası homofobi ve transfobi karşıtlığı gününde kutlama yapmak isteyen 17 kişi gözaltına alınmış.
izlediğim eşcinselleri sorgulama ve işkence videolarından sonra psikolojimin bir süre bozulmasına sebebiyet veren alçak ülke.
düşünün neo nazi orospu çocukları kafasına estiği gibi insanları kaçırıyor, soyup taciz ediyor, üzerlerine işerken dans etmeye zorluyor, bira şişeleriyle tecavüz edip kafalarını taşla eziyor. birçoğunu da youtube'da yayınlıyorlar hatta. peki yetkililer ne yapıyor? hiçbir şey. üstüne utanmadan "pedofili" damgası yapıştırıyorlar bu kurbanlara. sonra da gay propagandası yaptı diye insanları gözaltına alıyorlar.
tanım: orta doğudan farkı olmayan rezil avrupa* ülkesi.
dünyanın en büyük yüzölçümüne sahip ülke.
geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırmada son 10 yılda rusya’da homofobinin fazlasıyla arttığı kaydedilmiş, halkın %41 lik bir oranının lgbt bireylerin yaşamını ve özgürlüğünü desteklemediğini söylüyor. halkın sadece %12 lik bir oranının eşcinsel haklarını ve özgürlüklerini desteklediği ortaya çıkarken, %41’lik bir oran ise eşcinselliği bir cinsel bozukluk olarak görüyor ve rus hükümetinin bu konu hakkında sert önlemler alması gerektiğini savunuyor. dünya mersine, türkler ve ruslar tersine.
inanılmaz derecede homofobik ülke. hiç merak etmediğim ve gitmek istemediğim yer. bu da yeni gündemleri.
http://kaosgl.org/sayfa.php?id=19948
  • /
  • 2