sadece ramazan ayında müslüman olan insan

12 ayın sadece 1 ayında müslüman olduğunu hatırlayan ve bunu da sadece alkol kullanmayarak geçiren ve yine allah için hiç bir şey yapmayan insanlardır.

(bkz: ben değil bir arkadaş)
aslına bakarsam bu kategoriye bende giriyorum. sadece ramazan ayında oruç tutar ve o ay içerisinde bazen camiye giderim.

normal zamanda yemediği halt kalmayıp ramazanda müslüman geçinen insandır. normalde kusana kadar içen adam ramazan ayında içmez. normalde güzel çirkin demeden her kıza yazan adam ramazan ayında kimseye bulaşmaz. normalde haftada 3-4 farklı adamla yatan gay ramazan ayında yatmaz. gülüyorum böyle adamlara.
ayyy bugün kadir gecesi grup yapamam diyen versiyonları bile vardır...

(bkz: evlerden ırak)
onca ayy sen muslumanlıgın hoş görmediği zinaya kariş içkinin dibine vurrr butun gunah olan şeyleri yap sonra da gell 1 ay elini etegını çek herşeyden 1 ay hıç bişey yapma namaz kıl oruç tut olcak iş mi bu sonra da o 1 ay bitsin ayni boklari yemege devam o 1 ayın sevabı nereyı gıttı acaba dedirtir ınsana haa şöyle de dıyorlar tovbekar kullardan oldu **** ee aynı boklari yemege devam ediyosun nasıl tovbekar kul oldu, tövbekar kul olmak için o 1 ay dan sonra ayni herşeyden arınmış bir şekilde devam etmiş olmak lazim ki tövbekar kul olsun ***
aslında adetlerin inancın önüne geçmesi durumu bu.içki içen biri ramazan ayında bir ay içmiyorsa aslında bu fena bir durum değil.her açıdan faydalı bir durum gibi..
topluma ayak uydurma çabasında olan insandır. ramazan ayında muslumanlık tavan yapar, ateistler bile muslumanım bana öyle bakmayın psikolojisine girerler. neticede çok da yargılamamak gerekir bu insanı, zira oruç tutmadığı için ölen insanlar var bu ülkede.

şimdi soruyorum, ölmek mi? bir ay müslüman gibi davranmak mı?

ikisi de yanlıış cevap, c seçeneği; bu ülkeden kaçmak.