savaşa hayır

fazla bir şey yazmaya gerek var mı acaba düşündüm başlık?
bugün bununla ilgili protestolar yapılacaktı, iş sebebiyle katılamadım.

http://www.kaosgl.com/sayfa.php?id=12429
olmasın böyle bişey lütfen ya..
"hayır deyipde yayırlısı ile başlayan cümlenin nedense bir araya gelmesini istemediğim bir başlık"
4 ekim 2012 ankara kızılay "savaşa hayır" yürüyüşünde bize ironinin allahını yaşatmıştır. yarım saatlik slogan ve on dakikalık oturma eylemimize "savaşa hayır" dediğimiz için biber gazı ve copla müdahale etti bu ülkenin bu polisleri. hayır anlamadığım zaten elle sayılır bi kalabalığa sahip olmamıza ve orda bulunma amacımız onların da çocuklarına bi şey olmasın diye sesimizi çıkarmamıza rağmen böyle bir tepki görmemizdi. yine de elbetteki çocuklar ölmesin, savaşa kesinlikle hayır.
30 senelik planaların bizi belkide en çok ilgilendiren halkası. keşke karşı koymanın durdurmanın bir yolu olsa ama sanırım dönülmez akşamın ufkundayız.
şu an akp'lilerin bile çoğunun bu duruma sıcak bakmadığını görüyorum (ki akp'li olmak akp'nin yaptığı her şeyi doğru kabul etmektir) eğer savaş çıkarsa bu akp'yi sonunda tarihin kara sayfalarına gömebilir. bu işten illa olumlu bir sonuç çıkaracaksak bunu söyleyebilirim. ama bu bile o kadar insanın ölmesine değmez. yine de düşünmüyor değilim, suriye-türkiye savaşı olur da çıkarsa türkiye'de önce bir iç savaş çıkar mı? insanların bu konudaki hassasiyeti beni umutlandırıyor. sanki bu sefer askerlik yan gelip yatma yeri değildir diyen adama birileri çıkıp türkiye de babanın çiftliği değil diyebilecek. ayrıca;

(bkz: barış için savaşmak, bekaret için sikişmek gibidir)