sevgili aylık

sevgili aylık,

bir aylık çalışmam sonunda yine sana kavuştum. nasıl heyecanla bekledim gelişini. biliyorum bu ilişkimizi çok sahte buluyorsun, hatta çıkara dayalı. ama senin için ne terler döktüm ben, karşılığında sıcaklığını hissetmek de hakkım. aaa yeter! sen benimsin, seni harcayıp kötü emellerime alet edeceğim. seni kullanıp kullanıp tüketeceğim, yetmediği yerde eşsiz vücudum girecek devreye. ne oldu çok mu ahlaksızca geldi tavrım, senin parayla ahlakı satın alabileceğini düşünmenden olacak.

paralar yenileriyle değişse de her ay başı randevumuz var anımsarsın. evet senle gelen gücümü insanlar arasındaki yerimi satın almak için kullanıyorum. her şeyin, herkesin bir bedeli olduğunu geç de olsa öğrendim. sen eriyip gidene kadarki mutluluk oyunumu yeri geliyor borç harç içinde sürdürüyorum, evet itibarımı kaybetmeye hiç niyetim yok.

aslında tek istediğim senle aynı yatakta bir ay boyunca yatma şansına erişmek. kaybetmeyi göze alamıyorum, hayır seni değil, senin getirdiklerini. harcamadan, harcanmadan sürdürülebilen ilişkiler yumağı istiyorum çıkarsız, umarsız.

seni de istemiyorum aslında aylık. sen hayatıma girdiğinden beri monotonlukla tanıştım. senin peşinde koşup yakaladığım anda diğer aylık için geri sayım başlıyor. beni harcadın, ömrümü yedin ey aylık!

sevgili muhasebe müdürüm aylığımı kesin lütfen, ilişkimi de, hayatta parayla kurulan tüm bağlarımı da. istifa ediyorum.

(bkz: sevgili günlük)