sevilmeden sevmek

tüm zamanlar onu düşünmekle geçirilirken, deli gibi değer verirken ve severken, karşılığında onun tek bir ilgisi alakası olmaması durumu. insanı ağır yaralar.

(bkz: acı ama gerçek)
(bkz: platonik aşk)
(bkz: mide ağrısı)
soner arıca şarkısı olan beni bırakma da da geçer.

git hadi git ciğerim yanıyor
son gece bu, beni sevsen ne olur
kim saracak beni kim sevecek
dur dokunma yüreğim acıyor
sevme beni sevdalardan vurgunlar yedim
bana çok gördüğün aşkı sen ellere ver
terkedilişim ilk değil alışır gönlüm
sevilmeden sevmek var ya o daha beter

hadi beni öldür beni unut
hadi beni göm yalnızlığa
hadi bana hepsi yalan de
beni bırakma
zor dostum zor, sevilmeden sevmek

http://kisalt.be/g5nrhg
hep başıma gelen, acı veren, sinir eden, kahreden, uyuz eden, eden de eden.
çaresiz kalırsın. yapacak hiç bir şey kalmaz. dünyayı yıkabilecek gücün olsa da sonuç değişmez. izi kalır hiç çıkmaz.
ağır kusma hissi, aklından çıkmaması, her şarkının kahramanı olarak onu düşünmek, sabah kalktığında direk aklına gelmesi, her telefon çalışında mesaj tonunda o mu acaba diye telefona saldırmak fakat onun umrunda bile olmamak. bende en fazla 1 hafta sürer. bugün son gündü. aklıma bile gelmedi *
hani ben seveyimde belki bir gün o `da neden sevmesin diyip, onun gözünün icine bakmak ; bütün sacma hallerine katlanip , hovardaliklarina izin vermek , ilk sms i ondan bekleyip ama ilk sms i atmaktir ...
yüzsüzlük,sülük gibi yapışma,yakasından düşmeme,"e bi s.ktir git artık" lafını ısrarla bekleme...
umut fakirin ekmeği...
her yiğidin harcı değildir, er yiğide nasip olur..
bu direkt benim, henüz sevdiğim kişiler tarafından sevilebilmiş deyilim; keşke karşılıklı olsa ya. bıktım platonik işlerden.
olabiliyor, insan başına ne geleceğini bilemiyor ki. uzun zamandır benim de böyle sevdiğim biri var. 1 yıl oldu, kavga ettik. barıştık ama hiçbir zaman birlikteymiş gibi olamadık. çünkü ben tahammül edilmesi çok zor bir insanım, keza o da benim gibi. huzur isterken karşımdakini huzursuz edebiliyorum. birini sevsem de ilgi gösteremiyorum, içimden gelse de onu yapmıyorum. hal böyle olunca da ilgisiz görünen birinin, sizi sevdiğine inanır mısınız? çok zor, dolayısıyla inandırmak gibi çabaya da girmedim ketumluktan. hani bu burnu havadalık değil de, sevdim mi içimde yaşamak beni daha bir mutlu ediyor. uzun zamandır görüşmüyorum ben de sevdiğim kişiyle, ne karşımdaki üzülsün ne de ben... birini mutsuz edeceksem ve ne olduğumuz belli değilse neden birbirimizin hayatını işgal edelim? ha karşımdaki beni sevdiğini hiçbir zaman söylemedi lakin imaları oldu. bu yüzden sevilmeden sevmek tarifi bana uyuyor diye düşünüyorum. serbest bölge gibi oluyor kalplerimiz... belki çok ince düşünüyorum, bilmiyorum ama tahmin ettikleri kadar olumsuz biri de değilizdir. bir zaman sonra kalbiniz öyle sert bir dinamizme bürünüyor ki siz de bu duruma şaşırıyorsunuz.
başka versiyonu da başlarda sevilerek severken zaman içinde kişiyi kendinden soğutmayı başararak sevilmeden sevme durumunun oluşması.
(bkz:senin onu çok sevip sevmemenin artık önem arz etmemesi)
bir korun sagira seni seviyorum demesi gibidir
her insanın hayatında bir dönem böyle şeyler oluyor.sevilmeden seversin, sevilir sevmezsin...böyle böyle hayat tükeniyor işte.halbuki insan ol sev sevil mutlu mesut yaşa ama yok illa boklu çomak sokacaksın kalbe karıştırıp karıştırıp bulandıracaksın temiz kanı.
işkencedir. kendine saygısı olan insan bundan vazgeçmelidir. bazı duygular zapt edilebilir, buna inanıyorum. milyarlarca insanın yaşadığı bir dünyada, sıradan birine takıntılı bir aşk beslemek, hem de o kişi seni sevmediği halde, işte bu hiç akıl kârı bir iş değil.

bu konuda şebnem ferah'ın çok anlamlı bir şarkısı vardır; ay
"ayışığına vuruldum ben, başka dünyaya yansa da"...
yazgısıyla fazla oynamamalı insan.