sevilmemeyi zerafetle kabullenmek

büyük erdemdir aslında..

sevdiğin, hoşlandığın, hayatına dahil etmek istediğin birisi tarafından aynı hislerle karşılanmamayı duymak/görmek/hissetmek zor bir durumdur nihayetinde.
öz saygısı yüksek olan bireyler bu durumda ne kendisini ne de karşındakini suçlar..
olayı kabullenir..
ama öz saygısı olmayanlar öncelikle karşı tarafı suçlar, ona nefret kusar, sanki karşısındakinin de onu sevmesi zorunluymuş gibi düşünür, daha ileri boyuttakiler de reddedilme kaygısını kendisini suçlayarak aşmaya çalışır.. her iki durumda da uzun vadede etkisi süren hasarlar devam edebilir..
sevilmek icin cok cirkinim
whatsapp çıktı çıkalı daha ötesini kolay kolay göremediğim için sevilip sevilmediğimi de anlayamıyorum.emojiler üzerinden karakter tahlili yapıp bilet keser olduk.en azından iş beğenip beğenmeme noktasına gelemediği için çirkefleşmeye de gerek kalmıyor.
herkes sevilmemeyi zerafetle kabul eder çünkü birinin herkes tarafından sevilmesi çok garip ve anormal bence. herkesin çatıştığı biri vardır mutlaka. ancak bir birey çevresindekilere kötü davranışlarını sergileyip "sevilmemeyi zerafetle kabullenirse" bu o davranışlarını da sahiplendiği, kendini değiştirmeyeceği anlamına gelir.
@halklailiskilerci yalnız olay biraz farklı yorumladığından, evet herkes tarafından sevilme durumu gerçekte hem olasılıksız hem de bireyin kendiliğinin olmayışıdır ama bahsettiğim kişi için çok çok özel olan birisinin ona karşı aynı hisleri besleyememesi durumu..
aslında bazen çok da takılmaması gereken bir konu bu bence. yani beğenilmemek bazen iyi bir motivasyon olabiliyor. kişi bu sayede sıkıntılı olan alanlara daha iyi yoğunlaşıp, kendini daha iyi bir hale getirebiliyor. genelde de bu hale gelince, sizi beğenmeyen tekrar peşinizde dolanır. haliyle çok da takmayın.

bir diğer konu da, kişilik zamanla daha bi oturur. artık lisede sizi beğenmeyen birini 30’lu yaşlarda siklemezsiniz örneğin. geriye dönüp baktığınızda üzüldüğünüz salak ilişki denemeleri anlamsız gelir. belki de beğenmemesi daha iyi olmuştur. bu sayede siz şu anda sizi mutlu eden kişiye ulaşmışsınızdır. kısacası ilgiyi herkes haketmez ve siz kimin neyi hakettiğini zamanla görürsünüz.

bu bakımdan, kırıcı olmadan uyuşmadığınızı söylemek veya size söylendiğinde de bunu kişisel algılamamak en mantıklısı.
ben kabulleneli baya oldu ya taa fi tarihinde kabullendim böyle iyi valla.
iki seçenekten mantıklı olanıdır. ya bu durumu kabullenip el mahkum oturur hayallerinle yaşarsın. ya da üstüne tüner pisleşir siktiri yer engellenir oturursun götünün üstüne. sonuçta hepimiz aklı başında insanlarız olmuyorsa zorlamayacaksın. olacaksa da olur zaten böyle şeyler. kimsenin bunu sevesin var mı diye soran kalbi beyni olduğunu zannetmiyorum.
olgunluktur.. gerçekten değer veriyorsa arkadaş kalmayı becerebilir sanırım. herkes herkesi sevemeyebiliyor. zor bir süreç. yeni flörtlerle unutulmalı bence...
sevmediğim biri böyle davransa geri severim sanırım. aklımda kalır sevgisi. büyüyebilir içimde.
seni her seveni sen sevemiyorsun, her sevdiğin de seni sevemiyor. hayatın insanlara attığı en acı tokatlardan biri, kabullenmekten başka çare yok.
yapmayayı becerebildiğim davranışlardan birisi. ha bunu "en başından beridir sevilmemiş olmayı kabullenebilme" olarak yorumlayacaksak kaç ay geçmesine rağmen hazmedemediğimdir.