sevingül bahadır

80'li yılların ortalarında eurovizyonda klips ve onlar grubuyla seslendirdiği halley şarkısıyla hayatımıza girip kariyeri boyunca oyuncaklarım, düşlerim/kilim, cana yakın, dostane (cihan okan'la), ey hayat ve en son 2015 yılında sustum isimli teklisiyle hayatımın her anında kulağımda hoş bir seda bırakan, zülfü livaneli'nin vokalistliğini de yapmış, tatlı sesli sanatçı. özgün ve pop tarzda albümler yaptı. reklam müzikleri de yapmıştır. "vernelleyin yumuşacık olsun, vernelleyin mis gibi koksun" cingılını seslendirmiştir. sıla ile beraber çalışan efe bahadır'ın da annesidir. sesi yumuşacık bir kadife gibi okşar kulağı.

işte size sevingül bahadır'dan bir kilim yorumu:
aynı zamanda yıllarca başka seslerden duyduğumuz pek çok şarkının da söz yazarıdır, ki bunlar arasında hello ozan'ın hello şarkısı, şahsenem'in nartanem şarkısı, hakan peker'in yaşan değil gibi şarkıları vardır ve bu kadar sınırlı değildir. 2000 yılında kıbrıs'ta güney-kuzey kıbrıs dostluk kampanyası çerçevesinde ey hayat adlı bir tekli çıkarmıştır.
17 yıllık suskunluğunu sustum adlı şarkısıyla 2015 yılında bozmuş sarkıcı (gülme krizine girdim....sarkının ismi, 17 yıl vs. koparttı).

http://www.haberturk.com/magazin/roporta...